Czesi lubią Nohavicę i Vondráčkovą

Sample Image 11 lutego w praskim teatrze Hybernia przyznano tytuły "Płyta roku" w Czechach. O zwycięstwie decydowała ilość sprzedanych płyt oraz obecność artysty w mediach.

 

W kategorii "Wokalista roku: zwyciężył Jaromír Nohavica, którego "Ikarus" rozszedł się w ilości 34 427 sztuk. Daleko w tyle pozostawił największe hity Jiříego Zmožka i nieśmiertelnego Karela Gotta ("50 hitów").

"Wokalistką roku" została "malowana" Lucie Vondráčková ze sprzedanymi 11 632 albumu "Fenix". Za nią znalazła się Marie Rottrová.

Wśród zespołów najwięcej płyt sprzedał projekt Michala Horáčka "Ohrožený druh", objawieniem roku został Marek Ztracený, Ewa Farna sprzedała najwięcej muzycznych DVD, natomiast Chinaski odniósł największy sukces w internecie.

Warto odnotować, że najczęściej w radio grany był Atentát zespołu Kryštof – dobrze nam znany z "Młodego wina" (Bobule) obecnego w polskich kinach.

Z dziennikarskiego obowiązku dodam, że z zagranicznych płyt Czesi najczęściej kupowali soundtrack Mamma Mia!, "Death Magnetic" Metalliki i "Black Ice" AC/DC.

Źródło: http://www.novinky.cz

Tłumaczenie: autor

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij