Jawajska muzyka w polskim wykonaniu

Pin It
Sample Image 17 lutego (wtorek) o godz. 17.00 na Uniwersytecie Warszawskim (Sala Balowa Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich) i 19 lutego (czwartek) o godz. 19.00 w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha" w Krakowie odbędą się dwa wyjątkowe koncerty zespołu Warsaw Gamelan Group wykonującego tradycyjną muzykę jawajską. Zespołowi towarzyszyć będzie pięcioro wybitnych muzyków z indonezyjskiej wyspy Jawa. Na koncertach zabrzmią dźwięki gamelanu - bogato zdobionej orkiestry sułtańskich dworów, składającej się z zestawu gongów, metalofonów, fletów i bębnów. Warsaw Gamelan Group jest jedynym w Polsce zespołem prezentującym tradycyjną muzykę gamelanową. Większość członków WGG poznawała kulturę, w tym muzykę i taniec na indonezyjskich uniwersytetach sztuk.
 
Jawajska muzyka gamelanowa to metafizyczny świat dźwięków i barw, skłaniający do refleksji i przenoszący w inny wymiar czasowy, nie jest on jednak pozbawiony mocniejszych akcentów i przyspieszonych rytmów bębna  Jak powiedział miłośnik gamelanu, kompozytor impresjonizmu - Claude Debussy: "Jawajska muzyka jest w stanie wyrazić każdy odcień znaczenia, nawet tego niewypowiedzianego".
 
Zapraszamy na dwa niezwykłe koncerty sięgające do samych źródeł jawajskiej muzyki, którym towarzyszyć będzie również tradycyjny indonezyjski śpiew oraz taniec.
Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.