Zmarł basista Buena Vista Social Club

Sample Image 9 lutego w wieku 76 lat zmarł w Hawanie, na skutek komplikacji pooperacyjnych, Orlando "Cachaito" Lopez, basista legendarnego Buena Vista Social Club.

- To wielka strata dla grupy, oraz całej kubańskiej sceny muzycznej, ponieważ był to wspaniały basista oraz przyjaciel – powiedział Manuel "Guajiro" Mirabal, trębacz w Buena Vista Social Club.

"Cachaito" Lopez urodził się na Hawanie w 1933 roku w rodzinie, w której znajdowała się długa tradycja grających na basie. Międzynarodowa sława przyszła dość późno, gdy w 1996 roku Ry Cooder zaprosił wybitnych kubańskich muzyków do gry w projekcie Buena Vista Social Club. Dwa lata później Wim Wenders nakręcił dokument o muzykach, dzięki czemu spopularyzowali oni kubańskie rytmy na całym świecie.

Śmierć Lopeza to kolejny w ostatnich latach ubytek w składzie Buena Vista Social Club. Od czasu nakręcenia popularnego dokumentu, ze światem żegnali się kolejno: Compay Segundo, Rubin Gonzalez, Pio Leyva oraz wokalista grupy Ibrahim Ferrer.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij