Cesaria Evora uhonorowana

Sample Image Jedna z najbardziej prominentnych wokalistek etnicznych, Cesaria Evora, "bosonoga diva" z Zielonego Przylądka zostanie uhonorowana Orderem Legii Honorowej. Order ten jest najwyższym francuskim odznaczeniem wojskowym i cywilnym.

Order wręczy osobiście francuski minister kultury Christine Albanel.

Cesaria Evora jest twórczynią oryginalnego gatunku wokalnego i muzycznego powstałego z połączenia tradycji portugalskiego fado, argentyńskiego tanga i brazylijskiego stylu modinha, nazywanego "morna". Wokalistka w swych pieśniach czerpie z tradycji wokalnej Afryki, sięgając do czasów, gdy mieszkańcy jej ojczystego archipelagu dziesięciu wulkanicznych Wysp Zielonego Przylądka cierpieli jako niewolnicy. "Bosonoga królowa" na ogół występuje na scenie boso, również w ten sposób demonstrując swą solidarność z najuboższymi.

W ostatnich latach Orderem Legii Honorowej uhonorowani zostali m.in. pisarka J.K. Rowling, projektanci Christian Dior i Giorgio Armani, kolumbijska działaczka polityczna i aktywistka na rzecz praw człowieka Íngrid Betancourt czy kanadyjska piosenkarka Celine Dion.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij