Etniczny bal maskowy

Sample Image W walentynkowy wieczór, 14 lutego, w Warszawie odbędzie się Etniczny Bal Maskowy pod hasłem "Pokręć się w Karuzeli". Zabawie będzie towarzyszyć muzyka na żywo, a naukę różnorodnych tańców etnicznych poprowadzi Anna Abramowicz.

Bal odbędzie się w Klubie Studenckim "Karuzela", przy ul. Konarskiego 85 (Warszawa - Jelonki, Osiedle Przyjaźni). Do tańca przygrywać będą: Kapela Brodów , Sharena oraz Maćko Korba (Maciej Cierliński).

Podczas balu rozstrzygnięty zostanie konkurs na najtrudniej rozpoznawalnego uczstnika balu, warto więc pomyśleć nad niepowtarzalnym kostiumem!

Prowadzone przez Annę Abramowicz tańce nie wymagają partnerów. Zapraszne są pojedyncze osoby oraz pary, a także grupy parzyste i nieparzyste.

Koszt biletu: 25 zł.

Rezerwacji biletów można dokonać pod adresem e-mail: glissando @ o2.pl

Kapela Brodów

 • Anna Broda - śpiew, cymbały, bęben,
 • Witold Broda - skrzypce, lira korbowa, śpiew,
 • Jacek Mielcarek - klarnet, saksofon sopranowy,
 • Kuba Mielcarek - kontrabas.
Anna i Witold Brodowie - współzałożyciele Teatru Wiejskiego Węgajty i kapeli Bractwa Ubogich. Kultywują muzykę z centralnej Polski, Mazowsza, Kurpi Białych, Radomskiego, Łęczyckiego - muzyka taneczna (mazurki, oberki, polki, walczyki), pieśni liryczne i ballady, pieśni obrzędowe (weselne) oraz pieśni religijne.

Sharena

 • Małgorzata Pałubska - skrzypce, śpiew,
 • Zofia Jamniczek - śpiew, gajda, darabuka,
 • Janek Trojanowski - flety, gitara, śpiew,
 • Łukasz Owczynnikow - kontrabas, gitara basowa,
 • Paweł Stępień - akordeon,
 • Marcin Moroszek - akordeon.
Bałkańska nuta, muzyka macedońska oraz liczne utwory z Serbii, Bośni i Bułgarii, a także repertuar oparty na muzyce klezmerskiej.

Maćko Korba (Maciej Cierlinski)

 • Maciek Cierliński - lira korbowa,
 • Robert Lipka - akordeon,
 • Maciej Kierzkowski - bęben huculski,
 • Marek Przywłocki - flety.
Podstawą brzmienia jest tu lira korbowa w odniesieniu do muzyki średniowiecznej, renesansowej, baroku, rocka, jazzu oraz muzyki elektronicznej.

Anna Abramowicz

Od lat interesuje się ludowymi tańcami europejskimi oraz ogólnie tańcami etnicznymi. Swoją wiedzę oszerza uczestnicząc w licznych warsztatach, zabawach tanecznych i festiwalach. Sama również uczy tańców etnicznych, jej pracę doceniono miedzy innymi podczas Festiwalu Etniczne Inspiracje .

 

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij