Śpiewać każdy może...

Sample Image Katarzyna Enemuo oraz Klub Osiedlowy "Ad-Rem" w Gdańsku-Oliwie zapraszają na warsztaty śpiewu tradycyjnego, które odbędą się w weekend 14 - 15 lutego. "Tak by się chciało huknąć od serca, ale ten dźwięk nie za bardzo chce wyjść. Nie trzeba i wcale nie jest trudno. A huknąć jest i pięknie i zdrowo." - zachęca prowadząca.

 

"Śpiewanie tradycyjne to też śpiewanie razem – sposób bycia razem, słuchania siebie i słuchania innych, współbycia w muzyce." Warsztaty nie mają za zadanie nauczyć śpiewu konketnego rejonu świata, ale otworzyć głosy i serca uczestników na swobodny, piękny śpiew. Warsztaty obejmą naukę technik oddychania, postawy, a nawet... wołania. Nauczycie się pieśni o kochaniu, o dzieci kołysaniu, o radowaniu się i płakaniu.

"Każde miejsce na świecie ma swój śpiew, swoje brzmienie. Tym, co łączy śpiew tradycyjny z różnych miejsc świata jest otwarty głos. Śpiewać pięknie – to śpiewać otwartym, pełnym głosem. Takie śpiewanie cieszy, relaksuje, nie męczy, działa jak masaż, otwiera." 

Katarzyna Enemuo to śpiewaczka związana z Teatrem Węgajty . Uczestniczyła wielokrotnie w warsztatach śpiewu archaicznego, prowadzonych m.in. przez Hannę Koropnyczenko (Kijów), Swietłanę Bucką (Mińsk), Beatę Oleszek (Kocudza) oraz wyprawach badawczych na wsie Polski i Ukrainy. Warsztaty są oparte na doświadczeniach pozbieranych przez lata w czasie warsztatów, wypraw, spotkań i wielu nocy prześpiewanych razem.

Warsztaty odbędą się w Klubie Ad-Rem w Oliwie przy ul. Czyżewskiego 12 (pawilony vis a vis TVP Gdańsk)
14.II. sobota – 14.00-18.00
15.II. niedziela – 10.00 – 18.00

Koszt: 60zł/osobę

Zapisy do 12.II.:
Katarzyna Enemuo
692 462 655
nurria @ wp.pl

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij