Po szkocku w Filharmonii

Pin It
Sample Image Już w najbliższy czwartek, 5 lutego, w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się niezwykły koncert upamiętniający 200 rocznicę urodzin niemieckiego kompozytora romantycznego - Felixa Mendelssohna Bartholdy'ego. Wieczór poprowadzi Shlomo Mintz, a całość przesiąknięta będzie... klimatem Szkocji.

Podczas koncertu usłyszymy:

- Uwerturę orkiestrową "Hebrydy", op. 26

- III Symfonię "Szkocką", op. 56

- Koncert Skrzypcowy  e-moll, op.64

Dwa pierwsze, stricte orkiestrowe dzieła związane są integralnie z Wyspami Brytyjskimi, gdyż to właśnie Szkocja stała się inspiracją do ich powstania.

"W sierpniu wyruszam na Szkocji z grabiami na melodie ludowe, z okiem na piękno tamtejszych okolic i z sercem dla gołych kolan tubylców musisz mi towarzyszyć. To będzie królewskie życie. Usuń wszelkie przeszkody i pędź do Szkocji. Pooglądamy sobie szkockich górali." (26 marca 1829 - Mendelsshon)

Dla wszystkich wielbicieli klasycznej muzyki okresu XIX w., którzy zafascynowani są kulturą Szkocji, mamy niespodziankę. Każdy kto pojawi się na koncercie w stroju Szkockim dostanie wyjątkową zniżkę na bilet (za wejście zapłaci nie 40, a jedynie 10 zł). Dopuszczalne są zatem szkockie suknie balowe i kilty, w konfiguracjach mniej lub bardziej oficjalnych. Aby zasięgnąć inspiracji w kwestii ubioru możecie zajrzeć tutaj.

Koncert rozpocznie się o godz. 19 w Filharmonii Krakowskiej przy ul. Zwierzynieckiej 1.

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.