Gra "Cygańskie radio"

Sample Image 30 stycznia ukazuje się "Radio Romanista" - nowa płyta serbskich Romów z grupy Kal. Album wydaje znany label mający pod swoimi skrzydłami wielu artystów Europy Środkowo-Wschodniej - Asphalt Tango Records.

"Radio Romanista" ukazuje się w 3 lata po debiutanckiej płycie Kal. Znajduje się na niej 14 utworów będących żywiołową mieszanką muzyki cygańskiej z wpływami tureckimi, żydowskimi i world music z innych rejonów świata.

Jak podkreśla lider Kal Dragan Ristić ("Kal" w języku romskim znaczy "czarny"), muzyka i teksty jego zespołu mają przełamywać uprzedzenia rasowe, poprawiać wizerunek Romów w oczach innych nacji i oczywiście nieść dobrą zabawę. A Radio Romanista nie być tylko kolejną kliszą muzyki cygańskiej. 

Kal istnieje ponad 10 lat, ale wydają dopiero drugą płytą. Znani są ze współpracy z wieloma artystami sceny bałkańskiej i romskiej oraz utworów umieszczonych na licznych składankach bałkańskiej muzyki.

Tracklista:

1. Krasnokalipsa featuring Marcelo 02:42 / 2. Ding Deng Dong 02:53
3. Turkish Blues 03:04 / 4. Laj Laj 03:56 / 5. Pour Enfants Et Personnes Sensibles 03:16 / 6. Romozom 03:10 / 7. Chiquita 03:15 / 8. Oh Ma Cherie 03:45 / 9. Madame Boucxereaux 02:57 / 10. Liza 03:19 / 11. I'm Gypsy 02:23
12. Pelo Iv 03:31 / 13. Radio Romanista 02:40 / 14. Luna 03:45
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij