Inspirujący festiwal w Krakowie

Sample Image W dniach 18-22 lutego 2009 już po raz szósty Akademia Muzyczna w Krakowie organizuje międzynarodowy festiwal perkusyjny "Źródła i Inspiracje". Na tę okazję uczelnia specjalnie sprowadziła jawajski gamelan.

W tej edycji festiwalu planowany jest udział :

Triloka Gurtu z kwartetem smyczkowym "Arke" z Włoch, prezentujących muzykę z płyty Arkeology, która odniosła wielki sukces i uznanie krytyki muzycznej nie tylko w Europie. Będzie to pierwszy koncert w Polsce z tą muzyką i tym projektem.

Trilok Gurtu to jeden z najbardziej znanych i cenionych  perkusjonistów świata. Koncertujący i nagrywający z największymi gwiazdami jazzu i muzyki pop, od wielu lat wybierany Najlepszym Perkusjonistą Świata przez magazyn „Down Beat”, jest także  liderem własnych zespołów i autorem  płyt firmowanych własnym nazwiskiem.

Sola Akingbola z projektem "Routes to Roots".

Sola to muzyk urodzony w Nigerii, mieszkający obecnie w Anglii i na co dzień związany z grupą Jamiroquai. Projekt „Routes to Roots” to oparty na tradycji afrykańskiej muzyki Joruba, zespół bębniarzy i śpiewaków pochodzących z Nigerii i prezentujących fantastyczną, transową i dynamiczną muzykę afrykańską. W składzie zespołu są muzycy występujący także ze znanymi gwiazdami rocka i muzyki funk.

Gamelan Orkiestra z Indonezji oraz projekt "Gamelan Connection".

Po raz pierwszy w Akademii Muzycznej będzie można posłuchać oryginalnej muzyki na Gamelan w wykonaniu muzyków z Yoyakarty (Indonezja) wykonywanej na oryginalnym instrumentarium z Jawy. Kontynuując rozpoczęte w poprzednich edycjach festiwalu koncerty – projekty specjalne, w tej edycji będzie to właśnie Gamelan – czyli próba połączenia tradycyjnej muzyki z Indonezji z doświadczeniami europejskiego jazzu i muzyki klubowej.

Międzynarodowy zespół tancerzy "Next Refleks"

prezentujący najnowszy projekt oparty na improwizacji i interakcji pomiędzy muzyką live i tańcem. Zespół składa się z tancerzy pochodzących z różnych rejonów świata i prezentujących różne odmiany istniejącego współcześnie tańca – od hip hopu, poprzez break dance do ludowych tańców afrykańskich. Liderem zespołu jest MC Stewlocks - autor soundtracku do filmu “Kochaj i tańcz”. Będzie to wspólny spektakl zespołu Eastcom i tancerzy „Next Refleks”.

Anna Maria Sarna i  duet Wiktoria Chrobak i Damian Mielec

z Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Krakowie. Koncert prawykonań utworów na perkusję i orkiestrę symfoniczną. Dyrygować będzie Paweł Przytocki. W programie koncertu usłyszymy m.in. prawykonanie utworu „Porto Concertino” dla dwóch perkusistów i orkiestrę symfoniczną Laszlo Sule. Kompzytora, który jest znanym w krajach skandynawskich pianistą jazzowym będziemy mieli okazje podziwiać również na koncercie jazzowym wraz z Art’em Gore, na co dzień perkusistą Georga Bensona.

Ponadto wykonawcy z Polski:

Big Band Akademii Muzycznej w Krakowie, młodzi laureaci ogólnopolskich przesłuchań perkusyjnych, Grupa Perkusyjna Akademii Muzycznej w Krakowie „Amadrums”, Duet Hob-Beats promujący materiał ze swojej najnowszej płyty, specjalny koncert klubowy przygotowany przez duet znakomitych DJ-ów Fractal Beats i Grove Brothers z udziałem gości zagranicznych, Jacek Pelc i Marcin Jahr, tym razem jako duet perkusyjny. Ponadto warsztaty i wykłady oraz koncerty i jam-session w Klubie Drukarnia.

Program i szczegółowe informacje na temat festiwalu znajdziecie na tej stronie .

(informacja organizatora)

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij