Ukraiński folklor w Poznaniu

Pin It
Sample Image W dniach 18 - 24 maja odbędzie się druga edycja Festiwalu Kultury "Ukraińska Wiosna" w Poznaniu. Podczas festiwalowego tygodnia będzie można wziąć udział w przeglądzie kina ukraińskiego, debatach oraz oczywiście licznych koncertach, prezentujących w sposób mniej lub bardziej tradycyjny ukraiński folklor muzyczny. Absolutną gwiazdą Festiwalu będzie Drymbadadzyga.

Festiwal „Ukraińska Wiosna”, tworzony jest przez najwybitniejszych przedstawicieli różnych dziedzin kultury i sztuki ukraińskiej i polskiej. Do współpracy zaproszeni zostali m.in. tacy artyści, jak: TARTAK, LAO CHE, Ares & The Tribe, Kijowscy Soliści, Teatr Arabesky, Zespół Tańca im. Pawła Wirskiego, Wiaczesław Borecki, Serhij Bubka oraz literaci i politolodzy.

"Polskie i ukraińskie środowiska kulturalne przenikają się i to najlepszy dowód na to, że jesteśmy dalekimi bliskimi. Życzylibyśmy sobie, aby takie relacje istniały również na co dzień w naszych kontaktach pomiędzy Polakami i Ukraińcami" - mówią organizatorzy.

Z pełnym programem oraz szczegółami "Ukraińskiej Wiosny" możecie zapoznać się na stronach Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego Polska-Ukraina w Poznaniu, które jest organizatorem Festiwalu.

Drymbadadzyga to zdecydowanie jedno z najciekawszych zjawisk na ukraińskiej scenie folkowej. Sami muzycy określają swoją twórczość, jako "folk alternatywny". Mocne, chwilami rockowe brzmienie łączą po mistrzowsku z oryginalnymi ukraińskimi melodiami i rytmiką oraz brzmieniem rodzimych instrumentów. Zespół działa od 2006 roku. W roku 2007 wydał jak narazie jedyny album - "Drymbadadzyga Live" - i w tym samym roku wystąpił na scenie Przystanku Woodstok wzbudzając wręcz szalony entuzjazm polskiej publiczności (filmiki z koncertu możecie zobaczyć tutaj ). Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z brzmieniem Drymbadadzyga na oficjalnym Myspace oraz stronie internetowej.

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.