Włóczykij udaje się w drogę

Sample Image W dniach 19-28 lutego w Gryfinie niedaleko Szczecina odbędzie się 3. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij". Na jednej z największych imprez podróżniczo-globtroterskich w Polsce dużo miejsca poświęcone zostanie tematyce etno.

 

Głównymi punktami programu są spotkania z podróżnikami i eksploratorami oraz przegląd profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata.

W tym roku obok filmów z tak egzotycznych kinematografii jak Kazachstan czy Etiopia, będzie można zobaczyć m.in. indyjskiego "Milarepę", chwalone "W górę Jangcy" i dużą sekcję poświęconą nowym filmom rosyjskim (m.in. wyświetlana niedawno w kinach Podróż ze zwierzętami domowymi).

Odbędą się również degustacje potraw "kuchni świata", wystawy fotografii ("Wielki błękit" Darka Sepioło, jednego z najlepszych polskich specjalistów od zdjęć podwodnych) i koncerty alternatywnych zespołów.

Na otwarcie festiwalu, 19 lutego o 21.00 wystąpi słowacki Polemic grający mieszankę ska, reggae i punka. 

27 lutego na scenie pojawi się "brytyjski Manu Chao" czyli zespół Peyoti for President, który porwie do zabawy mieszanką rytmów latynoskich (flamenco, samba, rumba) i punka.

Ostatniego dnia festiwalu scenę zdominuje Polska. Najpierw wystąpi szalony projekt jazzowo-rockowy Baaba dowodzony przez Macio Morettiego, a po nim pojawi się Żywiołak - uznany reprezentant "polskiej muzyki neoludowej. Będzie mrocznie, mistycznie, folkowo, rockowo i akustycznie.

Pełny program "Włóczykija" ma być znany 5 lutego. Wszystkie informacje na stronie festiwalu http://www.wloczykij.com

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij