Zwiedzanie starówki w Warszawie? Co jeszcze ciekawego warto zobaczyć?

Pin It
Jak wynika z szacunków, Warszawę odwiedza rocznie ponad 20 mln gości. W tej imponującej liczbie mieszczą się zarówno przyjazdy turystyczne, jak i jednodniowe. Niezależnie od kategorii wizyty, punktem obowiązkowym wycieczek jest zwiedzanie miasta. Miejsc, które bezsprzecznie trzeba zobaczyć, są setki. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje warszawska starówka.

Warszawa starówka

Warszawska starówka określana jest mianem perły stolicy. Urokliwe kamienice, klimatyczne uliczki oraz monumentalne zabytki o ogromnej wartości historycznej tworzą prawdziwą turystyczną enklawę. W 1980 roku Stare Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i uznane za obiekt o wyjątkowej powszechnej wartości. Dobrze jest zobaczyć starówkę nie tylko w ciągu dnia, ale także późnym wieczorem, gdy wypełnia ją niepowtarzalna atmosfera.

Warszawa atrakcje

Stolica to także liczne atrakcje, położone poza historycznym centrum. W zależności od lokalizacji noclegu doskonałym pomysłem na rodzinne spędzenie kilku godzin jest wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to zyskało ogromną popularność, oferując mnóstwo rozrywek o wymiarze edukacyjnym, przeznaczonych zarówno dla najmłodszych, jak i dla nieco starszych turystów.

Z kolei miłośnikom odpoczynku w pięknych okolicznościach przyrody do gustu przypadną Łazienki Królewskie. Pobyt w parku najlepiej zaplanować w ciepły dzień, aby skorzystać z wszystkich atrakcji, jakie oferuje to miejsce, a przede wszystkim odpocząć w strefie leżakowania, położonej obok Nowej Oranżerii.

Warszawa co robić

Będąc w Warszawie, warto także posmakować wyjątkowej atmosfery kulturalnej miasta. Holiday Park Hotel – http://hphotel.pl/ jest doskonałym punktem wypadowym do teatrów, opery, czy kin, położonych w centrum. Stolica spełni oczekiwania miłośników tradycyjnej i nowoczesnej sztuki. Swoje ulubione miejsca znajdą również fani różnych gatunków muzycznych czy kina, także w wydaniu alternatywnym.

Wybierając się do Warszawy, dobrze jest zaplanować pobyt tak, aby zwiedzić najciekawsze miejsca. Starówka to obowiązkowy punkt programu, jednak warto poszerzyć plan zwiedzania o inne atrakcje, których stolica oferuje bardzo wiele. Ich wybór zależny jest między innymi od długości pobytu czy własnych zainteresowań.

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.