Na narty z dzieckiem za granicę – jak zaplanować taką podróż?

By urlop z dzieckiem był przyjemnym doświadczeniem, należy wcześniej zaplanować każdy jego część np. noclegi, transport. Niemniej ważny jest wybór ośrodka narciarskiego oferującego trasy dla najmłodszych.

Lokalizacja na narty z dzieckiem

Wybór odpowiedniej lokalizacji jest kluczowy. Gdy dzieci dopiero zaczynają przygodę z jazdą na nartach, warto udać się do ośrodka lub kurortu oferującego łagodne stoki tzw. ośle łączki. Nasi podopieczni będą tam mogli przystosować się do nowych warunków i nauczyć się podstawowych manewrów. Z kolei maluchom w zupełności wystarczą nawet niewielkie wzniesienie umożliwiające zjazdy na sankach. W drugiej kolejności warto ustalić, czy chcemy jechać do jednego z dużych kurortów, czy też do mniejszej miejscowości. Obydwie możliwości mają swoje zalety. W dużych ośrodkach zazwyczaj jest więcej aktywności np. spa, lodowiska i baseny. Są jednak droższe i wymagają rezerwacji z wyprzedzeniem. Z kolei w małych miejscowościach ceny są niższe i łatwiej wynająć tam pokój z dnia na dzień. Ciekawą lokalizację, zarówno w Polsce, jak i za granicą, znajdziemy dziś przez Internet, np. korzystając ze strony https://eximtours.pl/

Jeżeli wyjeżdżamy na urlop z niemowlęciem, warto wynająć pokój lub apartament z kuchnią lub aneksem kuchennym. W takim miejscu będziemy mogli samodzielnie przygotować posiłki, kanapki czy też zagotować w nocy mleko. Na tę opcję decyduje się wiele rodzin wyjeżdżających w góry z dziećmi. Drobne zakupy np. mleko, pieczywo itp. można zrobić w jednym z lokalnych sklepów i następnie przygotować posiłki samodzielnie. Dzieciom nie zawsze smakuje jedzenie z restauracji czy też wyżywienie oferowane przez ośrodek wypoczynkowy.

Stok i dodatkowe atrakcje dla dziecka

Jeżeli już wybraliśmy miejsce noclegowe, sprawdźmy, jakie w jego okolicach są trasy narciarskie. Warto upewnić się, że są polecane dla narciarzy na poziomie naszych dzieci i naszym. Na wielu stokach zamontowane są kamery, dlatego też możemy poszukać nagrań wideo. Nie zaszkodzi również zapytać się znajomych narciarzy lub osób z któregoś z forów internetowych. Pamiętajmy też, że dzieci szybko się męczą na stoku. Ustalmy wcześniej, gdzie w pobliżu znajduje się przyjemne miejsce, w którym będziemy mogli odpocząć. Dodatkowym atutem będzie możliwość zapisania dziecka na zajęcia animacyjne. Wówczas będziemy mogli spokojnie pojeździć. Co więcej, dziecko można zapisać do szkółki narciarskiej. Wiele ośrodków i kurortów oferuje taką możliwość. Kurs prowadzi doświadczony instruktor, który nauczy dziecko podstaw narciarskich.

Transport

Niewskazane jest przewożenie niemowlęcia ubranego w kombinezon i kurtkę. Maluch może się przegrzać. Najwygodniej będzie mu np. w bawełnianym body i dresowych spodenkach. Oczywiście na nogach powinny znaleźć się skarpetki. Dopóki w samochodzie nie będzie dostatecznie ciepło, przykryjmy dziecko kocykiem. Jeżeli jedziemy własnym autem w góry za granicę, nie zapominajmy o zakupie winiety.

Wyjazd na narty z dzieckiem wiąże się z ryzykiem złapania kontuzji. Wcześniej warto wykupić ubezpieczenie.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij