Obrazy na ścianę Glamour dekoracją wnętrza pokoju

Pin It
Termin Glamour po raz pierwszy zaistniał w Stanach zjednoczonych w 1939 roku i nawiązywał do znanych gwiazd Hollywood. Styl pochodzi z języka angielskiego i oznacza blask czy też „magiczne zaklęcie”. Współcześnie, Glamour w praktyczny i przystępny sposób opowiada o modzie, strojach, urodzie i karierze znanych aktorek. Ten styl jest nierozerwalnie związane z modą dla celebrytów i nawiązuje do kreowanych przez nich stylów. Jest to fascynacja w tworzeniu atrakcyjnego, luksusowego, eleganckiego wyglądu kobiety.

Glamour jest powiązany z celebrytami, ich strojami, pociągającym urokiem kobiety i jej atrakcyjnością. Przykładowym, podziwianym obiektem związanym z tym kierunkiem może być Paris Hilton. Kierunek ten koncentruje się na pięknych kobietach ich urodzie i możliwościach zrobienia kariery.

Ten styl, w projektowaniu wnętrz nie ma jakiś ściśle określonych zasad, lecz generalnie jest połączeniem nowoczesnego wzornictwa z bardzo ozdobnymi, barokowymi meblami i elementami dekoracji wnętrz.

Glamour jest przeciwieństwem skandynawskiego minimalizmu. Nieodłącznym elementem tego stylu jest srebro, złoto, blask. Jest to fascynacja w tworzeniu luksusowego i eleganckiego wystroju wnętrza. We wnętrzach istotna jest forma, a nie funkcjonalizm. Blask jest niezbędnym elementem do przyciągania oczu i zwracania uwagi.

W tym stylu przeważają: błyszczące mozaiki, kryształy, lustra, pióra i aksamity, srebrne świeczniki, kryształowa zastawa, haftowane poduszki. Ulubione kolory tego stylu to biel, złoto, czerń i paleta intensywnych, wyraźnych barw.

Do takich wnętrz mogą pasować następujący obraz.

Do oprawy obrazów w stylistyce Glamour pasują również srebrne, błyszczące, efektowne ramy, które zaznaczą charakter tego malarstwa.
Dużo wzorów ram pasujących do obrazów w tym stylu możecie Państwo znaleźć na stronie http://oprawanorland.pl

Zobacz także: 

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.