5 miejsc, które warto zobaczyć będąc w Zakopanem

Pin It
Pewnie każdy słyszał o Zakopanem. Jest to miasto położone w południowej Polsce, w województwie małopolskim. Zakopane jest pełne turystów, ale jednak stolicę polskich gór powinno się odwiedzić przynajmniej raz w życiu.

Jeżeli chcesz pojechać na weekendową wycieczkę rodzinną, ze znajomymi lub sam, ale nie masz chwilowo dodatkowej gotówki warto sprawdzić listę pożyczek internetowych. Matchbanker jest porównywarką pożyczkową, która pomaga swoim klientom znaleźć najlepszą ofertę na rynku.

Stolica Tatr jest wspaniałym i klimatycznym miejscem. Przyciąga swoim klimatem a w zimę śniegiem i stokami narciarskimi. Znajdziemy tu dużo atrakcji, drewniane chaty góralskie jak i nowoczesne budownictwo.

  1. Gubałówka

Gubałówka jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Zakopanem. Nie ma chyba turysty, który będąc w Zakopanym nie odwiedził tego miejsca. Możemy tam podziwiać widok rozciągającym się na Tatry. Gubałówka ma wysokość 1126 m n.p.m. Istnieją dwa sposoby na dostanie się w to piękne miejsce, dla osób aktywnych można pokonać drogę o własnych siłach poprzez szlak, który jest bardzo dobrze oznakowany. Dla osób wolących mniej aktywny sposób dostania się jest możliwość wjazdu kolejką linową, która funkcjonuje od 1938 roku. Kolejka ma długość 1338 metrów a wjazd nie zajmuje dłużej niż pięć minut. Bilet w obie strony kosztuje 16 zł, a poza sezonem 14 zł.

  1. Zrób zakupy na Krupówkach

Krupówki są sercem Zakopanego. Jest to słynny deptak, który jest gwarny i tętniący życiem. Znajdziesz tam wytrawne lokale, góralskie knajpki, dorożki i stare wozy z oscypkami, kierpcami i koronkami. To tutaj odbywają się przeróżne imprezy na otwartym powietrzu.

  1. Spacer po ulicy Kościelskiej

Ulica Kościelna jest jedną z najstarszych ulic Zakopanego. Rozpoczyna się ona przy przejściu z Krupówek na targowisko pod Gubałówką. Podczas wycieczki zwiedzimy zabytkowy kościół, kaplicę i cmentarz na Pęksowym Brzyzku oraz muzeum stylu Zakopiańskiego.

  1. Jedz, jedz i jedz jeszcze więcej!

Jak jesteś w Zakopanem to nie wydawaj pieniędzy na pizzę i hamburgery. Udaj się do różnych góralskich karczm, gdzie najesz się do syta i spróbujesz typowo góralskich przysmaków. Obowiązkowo na liście powinny znajdować się prawdziwe oscypki i góralska kwaśnica. Ze względu na hodowlę owiec w tych rejonach, w kuchni Podhala wykorzystuje się owcze mleko oraz baraninę i jagnięcinę.

  1. Giewont

Giewont jest szczytem w Tatrach Zachodnich i ma wysokość 1894 metry. Masyw składa się z trzech części – Wielkiego Giewontu, Małego Giewontu i Długiego Giewontu. Jest on położony na terenie tatrzańskiego parku narodowego. Nad szczytem możemy zobaczyć krzyż o wysokości piętnastu metrów. Krzyż, jako obiekt pielgrzymkowy ściąga w to miejsce ludzi z całej Polski.  Na Giewont można się dostać dzięki trzem szlakom, wszystkie mają podobny poziom trudności. Ze szczytu można podziwiać przepiękny widok, zarówno na Zakopane, jak i na tatrzańskie szczyty. Przed wycieczką warto sprawdzić warunki pogodowe – jeżeli zapowiada się na burzę, lepiej zrezygnować z wyprawy, ponieważ Giewont jest bardzo niebezpieczną górą.

 

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.