• Od początku
  • Newsy
  • inne
  • Kultura, sztuka, kulinaria, hotel i spa - pobyt w Polanicy Zdroju dla duszy i ciała


Kultura, sztuka, kulinaria, hotel i spa - pobyt w Polanicy Zdroju dla duszy i ciała

Polanica Zdrój to miejsce, gdzie znaleźć można bogatą ofertę kulturalną; charakterystyczne dla regionu potrawy, przyrządzone z lokalnych składników oraz świetną bazę noclegową. To wszystko sprawia, że pobyt w tej miejscowości będzie wspaniałym doświadczeniem - zarówno dla duszy, jak i ciała.

Na pewno wrócimy zrelaksowani po kilku dniach spędzonych w hotelu ze spa. W Polanicy Zdroju jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc jest Park Zdrojowy. Na jego terenie znajduje się teatr, który stanowi serce kulturalne uzdrowiskowej miejscowości. Wydarzenia organizowane w tym zabytkowym budynku są odpowiedzią na potrzeby kulturalne mieszkańców oraz turystów. Gmina Polanica Zdrój dba o to, aby w Teatrze Zdrojowym im. Marii Ćwiklińskiej pojawiali się uznani aktorzy, co przekłada się na wysoką jakość wystawianych przedstawień, czy koncertów. Ciekawe wydarzenia kulturalne oferuje także niejeden hotel ze spa w Polanicy Zdroju. Przykładem tego może być wystawa sztuki zorganizowana przez http://www.villaalina.pl/, podczas której można było podziwiać prace m. in. takich artystów jak Jarosław Jędrzejowski.

Niezapomniany pobyt w hotelu ze spa w Polanicy Zdroju

Oferta kulturalna to nie wszystko, co ma do zaoferowania Polanica Zdrój. Mocną stroną tej miejscowości jest również baza noclegowa poszerzona o usługi dodatkowe. W hotelu ze spa w Polanicy Zdroju można się w pełni zrelaksować. Skorzystanie z sauny, jacuzzi, fototerapii, czy prysznicu wrażeń pozwoli wrócić organizmowi do stanu równowagi. Niejeden hotel ze spa w Polanicy Zdroju oferuje także wykonanie masażu. Można wybrać masaż klasyczny lub mniej standardowy. Świetne efekt daje masaż aromaterapeutyczny, przy którym używa się naturalnych olejków eterycznych pochodzenia roślinnego. Ten typ zabiegu pozwala pozbyć się objawów stresu. Innym, mniej spotykanym masażem jest masaż tajski z wykorzystaniem stempli wypełnionych ziołami, które – aplikowane na ciało – pomagają pozbyć się toksyn z organizmu oraz działają przeciwbólowo. Z medycyny Dalekiego Wschodu zaczerpnięto także inny zabieg. Masaż gorącymi kamieniami poprawia krążenia oraz działa odprężająco. Dla miłośników słodkości polecany jest masaż ciepłą czekoladą. Po takim rytuale będziemy zrelaksowani, w dobrym nastroju, a aromat czekolady na naszym ciele będzie długo wyczuwalny.