Zalety wakacji pod namiotem

Chcesz odpocząć od zgiełku miasta oszczędzając przy tym sporą ilość pieniędzy? W takim razie wybierz wakacje pod namiotem. 

Letnie miesiące - jak żadne inne - skłaniają do wyjazdów. Oczywiście planując wspomniany wyjazd należy zadbać o każdy szczegół; począwszy od podstaw, a więc wyboru miejsca, poprzez ustalenie budżetu podróży, a skończywszy na rezerwacji noclegu w postaci hotelu bądź też hostelu. Czy aby na pewno realizacja wszystkich, wymienionych powyżej kroków jest w 100% konieczna? Jak się okazuje, nie zawsze. Możemy bowiem zrezygnować z  noclegu w wynajmowanym pokoju i zastąpić takowy... własnym namiotem. Wbrew pozorom ten rodzaj rozwiązania może okazać się nie tylko korzystniejszy dla naszego portfela ale również - a może właśnie przede wszystkim - o wiele ciekawszy. Poznaj zalety wypoczynku pod namiotem.

Oszczędność 
Pobyt w hotelu - zwłaszcza tym o wysokim standardzie - nie należy do najtańszych. Doskonale wiedzą o tym osoby, które choć raz w życiu zdecydowały się na samodzielną organizację wakacyjnego wyjazdu. A tymczasem istnieje prosty sposób na zaoszczędzenie sporej części budżetu. Wystarczy, że zamiast noclegu w hotelu wybierzesz wypoczynek pod namiotem. W ten prosty sposób jedynym, koniecznym do poniesienia wydatkiem  będzie opłata za camping. 

Kontakt z naturą 
Zdecydowana większość urlopowiczów to osoby, które mieszkają i pracują w mieście. A tymczasem nie od dziś wiadomo, że to właśnie w miastach odnotowywany jest największy poziom smogu oraz innego rodzaju zanieczyszczeń. Warto więc - choćby raz w ciągu roku - udać się w miejsce, które pozwoli nam odetchnąć pełną piersią. Oczywiście bliski kontakt z naturą posiada również całą masę innych zalet, które docenią zwłaszcza rodzice. W ten prosty sposób mamy możliwość pokazania dziecku jak w rzeczywistości wyglądają konkretne rośliny, drzewa czy też zwierzęta. Jak łatwo się domyślić, lekcje przyrody w plenerze mogą być dla malucha nie tylko pouczające, ale również stanowić swego rodzaju przygodę.

Co z czworonogiem? 
Właściciele zwierząt - organizując wakacyjny wyjazd - zmuszeni są do zapewnienia zwierzęciu opieki na czas swojej nieobecności. Niestety, tego rodzaju usługi nie należą do najtańszych. Na szczęście wyjeżdżając na camping z powodzeniem możemy zabrać ze sobą ukochanego czworonoga, gdyż większość pól namiotowych zgadza się na pobyt zwierząt. 

Gdzie rozbić namiot?
Wbrew pozorom rozbijanie namiotu w dowolnie wybranym przez nas miejscu nie jest możliwe. Co więcej, wspomniane zachowanie może skutkować otrzymaniem wysokiego mandatu. Aby uniknąć nieprzyjemności warto zatem rozbijać namiot wyłącznie w miejscach do tego przeznaczonych, a więc na polach namiotowych. Warto dodać, iż  takie rozwiązanie niesie ze sobą o wiele większą ilość zalet. Po pierwsze pola campingowe to miejsca ogrodzone i nierzadko strzeżone. Nie musimy więc obawiać się kradzieży czy nawet napaści. W drugiej kolejności warto wymienić szereg udogodnień, których próżno szukać np. na leśnej polanie. Jakich konkretnie? Takich jak chociażby węzeł sanitarny czy dostęp do kuchni. Ponadto płatne pola namiotowe nierzadko oferują swoim klientom różnego rodzaju rozrywki, takie jak możliwość darmowego wypożyczenia roweru. Oczywiście pod uwagę brane są również potrzeby najmłodszych. Z myślą o nich przygotowywane są np. place zabaw. 

Jeśli szukasz wygodnego i bezpiecznego pola namiotowego, to godnym polecenia miejscem będzie chociażby camping Keja. Więcej informacji na temat wspomnianego pola namiotowego znajdziesz na stronie: www.keja.info.pl.