Dużo miłości i wolności w Cannes

la vie d'adele

Film "La vie d'Adele" francusko-tunezyjskiego reżysera Abdellatifa Kechiche'a otrzymał w Cannes "Złotą Palmę" - jedną z najważniejszych nagród filmowych na świecie. Film opowiada o miłości lesbijskiej - dlatego reżyser odbierając nagrodę dziękował przede wszystkim duchowi francuskiej i tunezyjskiej rewolucji, za "aspirację do życia w wolności".

"La vie d'Adele" jest luźną adaptacją komiksu "Le bleu est une couleur chaude" ("Niebieski jest ciepłym kolorem") Julie Maroh. W rolach głównych wystąpiły Adele Exarchopoulos i Lea Seydoux. Cała trójka odbierając nagrodę nie kryła wzruszenia.

{youtube}i131QT_IpDs{/youtube}

Z wyróżnieniami z festiwalowej gali wyszła także francusko-argentyńska aktorka Berenice Bejo, która dostałą nagrodę za najlepszą rolę żeńską w rodzinnym dramacie "Le pass". Za najlepszą reżyserię nagrodzono meksykańskiego twórcę, Amata Escalante, za film "Heli". Jury wyróżniło również krótkometrażowy koreański flm "Safe" Byoung-gon Moona, japońskiego reżysera Hirokazu Kore-Eda za film "Soshite Chichi Ni Naru", a za najlepszy scenariusz "Palmę" odebrał Jia Zhangke, przedstawiciel tzw. szóstej generacji filmowców chińskich, za film "Tian Zhu Ding".

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij