Rzut oka na Bałkany

oko na bałkany

Czeka nas kolejne spotkanie z festiwalem Oko na Bałkany, tym razem impreza odbędzie się w czerwcu w Lublinie. To ogólnopolski przegląd filmowy, który - jak wskazuje nazwa - koncentruje się na twórcach i tematyce zorientowanej na kraje Półwyspu Bałańskiego.

W dniach 9-12 czerwca roku odbędzie się pierwsza w Lublinie edycja tego festiwalu, który cyklicznie odbywa się na terenie Warszawy, Krakowa, Gdańska, Poznania i kilku innych miast Polski. W tym roku projekcje dotyczą tematyki związanej z Serbią. Organizatorzy przygotowali trzydniowy maraton filmowy - przez te kilka dni będzie można zobaczyć najlepsze propozycje kina serbskiego ostatnich lat. Projekcjom filmów będą towarzyszyły także imprezy towarzyszące - podczas gali otwarcia będzie można skosztować tradycyjnych bałkańskich potraw, zatańczyć horo, poznać podstawy języka serbskiego czy posłuchać niezwykłych opowieści podróżników.

Bułgarski folklor żyje. Recenzja nowej płyty zespołu Angelite

Bałany to również muzyka. W jej świat gości festiwalu wprowadzą członkowie kapeli Tygiel Folk Banda, która zagra na gali otwarcia. A ostatniego dnia festiwalu do krainy radosnych muzycznych Bałkanów przeniesiemy się dzięki Warsaw Balkan Madness. Szczegółowe informacje dotyczące programu festiwalu Oko na Bałkany znajdziecie w tym miejscu.

 

{youtube}6YB9kZFPEzI{/youtube}

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij