Azjatycka Noc Grozy w Halloween dla odważnych [KONKURS]

Szczurołap
Baśń o krwiożerczych szczurach i bezlitosnej zemście, pojedynek legendarnych ikon j-horroru oraz arcydzieło, która sprowadzi widzów na samo dno piekielnych czeluści... Organizatorzy Pięciu Smaków ogłaszają program ulubionego wydarzenia festiwalowej publiczności - Azjatyckiej Nocy Grozy!

Czytaj dalej

Carlos Saura o muzyce Argentyny - tej dawnej i tej dzisiejszej [GALERIA]

Carlos Saura z muzykami, fot. Barakacine - mat. prasowe 
Carlos Saura, reżyser niezapomnianych arcydzieł "Nakarmić kruki" czy "Carmen", zabiera widzów do serca argentyńskiej muzyki. Twórca staje z kamerą w miejscu, gdzie przecinają się szlaki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Tradycyjne ludowe melodie mieszają się z popularną muzyką, a artyści zastanawiają się, jaka jest przyszłość tej sztuki. Film "Argentyna, Argentyna" wchodzi do polskich kin 30 września.

Czytaj dalej

Przegląd filmów o muzyce japońskiej na 9. AVANT ART FESTIVAL

Carnival Folklore
W dniach 3-8 października we Wrocławiu odbędzie się 5. edycja AVANT ART FILM – przeglądu filmów o muzyce w ramach 9. AVANT ART FESTIVAL. W tym roku, zgodnie z hasłem przewodnim festiwalu, Japonia będzie głównym bohaterem programu filmowego. Zobaczymy historię japońskiego outsidera Nofumi Ishimaru, wyjątkowy projekt z muzyką na żywo i obraz "Live from Tokyo" w konwencji teledysku. Poznamy również podziemne życie klubowe Japonii. Filmy wyświetlane będą w Kinie Nowe Horyzonty i na Dworcu Świebodzkim. 

Czytaj dalej

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.