Wszystkie kolory samby. Bom Dia Brasil!

Pin It

samba bom dia brasil

W tym roku samba obchodzi swoje setne urodziny. Będziecie mogli poznać wszystkie odcienie tego niezwykłego zjawiska już od połowy czerwca, dzięki 14. Festiwalowi Brazylijskiemu Bom Dia Brasil. Etnosystem.pl patronuje medialnie temu wydarzeniu. Poniżej dowiecie się, co czeka Was podczas tych kilku intensywnych dni w Warszawie.


Samba powstała z mieszanki kultur, jaką jest cała Brazylia. Kojarzymy ją głównie z karnawałem, Sambodromem i Rio de Janeiro. Więcej o niej znajdziecie w artykule Anny Tomasiewicz: Brazylia: wszystkie kolory samby na naszych łamach. A tak prezentuje się program Bom Dia Brasil:

13 czerwca 2016 – poniedziałek godz. 19.00
Centrum Sztuki FORT Sokolnickiego, wydarzenie przygotowane wraz z dzielnicą Żoliborz i Honorowym Konsulem Brazylii w Krakowie Panem Grzegorzem Hajdarowiczem.
Oficjalne otwarcie 14. Festiwalu Brazylijskiego Bom Dia Brasil

14 czerwca 2015 - wtorek godz. 15.00 - 18.00
Szkoła Językowa - Warsaw School of Languages (u. Świętokrzyska 20)
Warsztaty języka portugalskiego

15 czerwca 2015 - środa godz. 19.00
Fiesta i Siesta, Bulwar J. Karskiego
Koncert zespołu Samba Soul

16 czerwca 2016 – czwartek, godzina 17.00
Dom Kultury Śródmieście, ulica Smolna 9
Wykład na temat genezy samby zakończony projekcją filmu „O Samba”

17 czerwca 2016 - piątek, godzina 18.00
Ośrodek Kultury Ochota
Filmowy Klub Dyskusyjny oraz pokaz filmu „Czarny Orfeusz”

18 czerwca 2016 - sobota, godzina 21.00
Klub La Playa
Festa Grande do Bom Dia Brasil Festival 2016

18,19 czerwca 2016 – sobota i niedziela, godzina 11.00 - 16.00
Szkoła tanga argentyńskiego Almis Tango, ul. Grójecka 210
Warsztaty samby

20 czerwca 2016 - poniedziałek, godzina 18.00
Rynek Starego Miasta. Siedziba Polskiej Akademii Nauk
I Międzynarodowe Polsko-Brazylijskie Seminarium Naukowe
„Stare i nowe problemy w Brazylii: od dyktatury do transformacji demograficznych”

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.