Gdzie są nasze korzenie? Ethniesy badają ludowość [KONKURS]

Pin It
Ethniesy - plakat
Czy wyobrażacie sobie czasem, jak wyglądało życie waszych pradziadów? Jak się bawili, jak smucili? Jak wyznawali sobie miłość? Kogo mieli za sąsiadów i jak ci sąsiedzi wpływali na ich życie? Jak bardzo muzyka uczestniczyła w ich życiu? Dlaczego w jednym regionie Polski popularne były mazurki, a gdzie indziej oberki i polki? Wiecie, czym one się różnią? Tych pytań jest wiele. Są tacy, którzy szukają na nie odpowiedzi - poznamy ich na festiwalu Ethniesy w Bydgoszczy!
To wnikliwi badacze muzyki i kultury ludowej, dla których te poszukiwania to sens życia. MCK w Bydgoszczy i organizatorzy festiwalu Ethniesy zaprosili ich, abyśmy mogli posłuchać ich odpowiedzi. Swoją muzyką opowiedzą nam o kwestiach tożsamości, tradycji, kulturze. Opowiedzą o mieszance kultur, z której wyrastamy, w której żyjemy.
 
 
Od 10 do 13 marca Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zamieni się teren badań, warsztatów, koncertów. Uczestnicy Ethniesów poczują się tu jak w domu. Tym domu, który nosimy w sercach. Przypomnimy sobie dotyk dłoni babci, zapach chleba, i dziadkowej fajki. Zapach skoszonego zboża i wietrzonych pierzyn. Radość zabawy na przednówku, przeganianie zimy i witanie wiosny. 

MCK Bydgoszcz już po raz czwarty zaprasza do wspólnego poznawania muzyki, która wzrusza, bawi, budzi nostalgię. Festiwal Ethniesy to w tym roku przede wszystkim muzyka ludowa. Usłyszymy polską muzykę tradycyjną, ukraińską, kołysanki i pieśni wieczorne jidysz. Wystąpi czołówka polskiej sceny folkowej: Adam Strug z zespołem, Dagadana, Berjozkele, Lautari i Niewte. Obok koncertów czeka festiwalowiczów sporo wydarzeń towarzyszących, w tym m.in. wystawa, warsztaty śpiewu białego i spacer dźwiękowy w poszukiwaniu kobiecych śladów w mieście.

Pełny program festiwalu Ethniesy 2016 w Bydgoszczy znajdziecie w zakładce Patronaty.
 
Bilety na koncerty: 
karnet na dwa dni (11.03 i 12.03): 50 zł
bilet na jeden dzień: 30 zł
bilety dostępne w kasie MCK
wydarzenia 10.03 i 13.03 - wstęp wolny

KONKURS!!! 
Jako patron medialny festiwalu Ethniesy mamy dla was: 4 pojedyncze karnety (na koncerty 11-12 marca) oraz po 3 pojedyncze bilety na obydwa dni koncertowe!

Żeby je wygrać należy:
- udostępnić link do zapowiedzi festiwalu (ten, który właśnie czytacie :)) na swoim Facebooku (opcja "publiczne")
- napisać w komentarzu (tutaj!) która pozycja programu festiwalu waszym zdaniem najlepiej oddaje ideę festiwalu (czyli który z festiwalowych gości najciekawiej pokazuje nasze korzenie i miks kulturowy?)
- wysłać mail na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z potwierdzeniem zgłoszenia udziału w konkursie i informacją, o które bilety/karnety walczycie (konieczny warunek - komentarze bez zgłoszenia mailowego nie będą brane pod uwagę!)

Zwyciężą najciekawsze komentarze - zwycięzców poinformujemy drogą mailową.
Na zgłoszenia i komentarze czekamy do 9 marca (środa) do godz. 15!
 
Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.