Festiwal "Podróżnicy": Daj się zainspirować!

Podróżnicy 2014

"Podróże są jak nieuleczalna choroba" - twierdzą organizatorzy IV Bydgoskiego Festiwalu "Podróżnicy" - "Wyjedziesz raz i już wiesz, że nie zaznasz spokoju dopóki nie wyjedziesz ponownie". "Podróżnicy" zapraszają na dwa dni inspiracji, zabawy, nauki i poznawania świata. Prezentacje festiwalowe odbywać się będą w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej, a festiwal zakończy się wielkim spływem kajakowym Kanałem Bydgoskim.

Na Festiwal "Podróżnicy" zapraszane są nie tylko gwiazdy środowiska, ale też mniej znani wędrowcy, alpiniści, kajakarze - dostęp do mikrofonu udzielany jest każdemu, kto chce podzielić się z publicznością swoimi doświadczeniami.

W tym roku po raz czwarty podczas "Podróżników" wręczone zostaną nagrody im.Tony’ego Halika za ciekawe podróżnicze pomysły i inspirujące projekty.

{youtube}onHKrwtg9Fg{/youtube}

"Naszym gościem specjalnym w 2011 roku była Elżbieta Dzikowska, która wręczyła nagrody załodze Jachtu Solanus z kpt.Bronisławem Radlińskim na czele, Aleksandrze Doba za samotną podróż przez Atlantyk oraz braciom Jasieńskim Szymonowi i Michałowi za wyprawy na Ziemię Torella" - przypominają organizatorzy Festiwalu - "W 2012 roku Ryszard Pawłowski dzielił się z nami doświadczeniami z życia górskiego, a Haliki otrzymali Kamila Kielar za samotną rowerową podróż na Alaskę (Me,myself & Alaska), Ryszard Tunkiewicz i Jacek Michalski za Podróż marzeń dookoła świata śladami Polonii, Marta Sziłajtis-Obiegło, Michał Dylon i Anna Janik za wyprawę ZEW PÓŁNOCY".

W zeszłym roku Haliki powędrowały do ekipy projektu "Podróż marzeń dookoła świata śladami Polonii", Przemysław Złotkowski i Dorota Muszyńska za projekt "Tandem.pl - czyli tandemem przez Amerykę Południową", Piotr Kuryło za kajakowy projekt "Zawsze pod prąd", Jacek Fischbach za "Nuevo Mundo - polskim szlakiem przez Amerykę Południową", Mateusz i Marek Miłoszewscy za rowerową wyprawę taty i syna na Olimpiadę w Londynie. Nagrodę specjalną otrzymał projekt "AQUA STORY - u źródeł nadwody", czyli Agnieszka Grudowska, Karolina Sypniewska i Piotr Sudoł za pierwszy polski zjazd na linach z najwyższego wodospadu na świecie, Salto Angel w Wenezueli.

W tym roku Festiwal "Podróżnicy" będzie łączył swój program z Dniami Australii, nie zabraknie więc spotkań poświęconych antypodom. Gośćmi festiwalu będą m.in. Anna Czerwińska, Piotr Strzeżysz i Łukasz Supergan.

Pełny program IV Bydgoskiego Festiwalu "Podróżnicy" znajdziecie na www.podroznicy.byd.pl. 

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij