"Żywioł folkloru": kolory folkloru uwiecznione na zdjęciach

Pin It
Żywioł folkloru - zestaw zdjęć Dariusza Jonka
W ramach 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbył się konkurs fotograficzny "Żywioł folkloru". Wzięło w nim udział 14 uczestników z Zakopanego, Warszawy, Krakowa, Sopotu, Słupska, Szczecina, Kielc, Nowego Sącza i Marek. Łącznie nadesłano 68 prac. W kategorii dziennikarzy i fotoreporterów zwyciężyła Regina Korczak-Watycha z Zakopanego, a wśród festiwalowej publiczności autorem najlepszych zdjęć okazał się Arkadiusz Wesołowski z Krakowa. 
Konkurs ogłoszono już po raz trzeci. Głównym jego celem jest ukazanie piękna folkloru górali z różnych regionów świata oraz promocja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. To również idealna okazja do aktywnego udziału w tym ważnym dla Zakopanego święcie.  

Każdy mógł spróbować w nim swoich sił i uchwycić w kadrze kolorowe i roztańczone zespoły z całego świata. Konkurs odbywa się bowiem w dwóch kategoriach. Pierwsza pt. "Żywioł Folkloru - Bogactwo stroju, siła tradycji" jest przeznaczona dla akredytowanych podczas festiwalu dziennikarzy i fotoreporterów. Druga kategoria "Żywioł Folkloru – Festiwalowa Wioska tętniąca życiem" skierowana jest z kolei do festiwalowej publiczności. 

Każdy uczestnik mógł zgłosić 5 prac w dowolnej technice fotograficznej. Oceniało je jury w składzie:
- Agnieszka Nowak-Gasienica, Zastępca Burmistrza Miasta Zakopane
- Bartłomiej Jurecki Tygodnik Podhalański, fotograf
- Robert Urbański Zakopiec.info, fotograf
- Joanna Staszak, Dyrektor Festiwalu
- Agnieszka Gąsienica Giewont, Dyrektor Artystyczna Festiwalu
- Anna Karpiel-Semberecka, Kierownik Biura Prasowego 

Nagrodzone prace prezentowane będą podczas kolejnego, 49. MFFZG w Zakopanem. Autorzy najlepszych prac otrzymają także atrakcyjne nagrody, a zwycięzca pierwszej kategorii dodatkowo zostanie nagrodzony indywidualną wystawą. Niedługo też poznamy termin spotkania z wręczeniem nagród.

Jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia: 
W kat. I Akredytowani dziennikarze i fotoreporterzy 
Nagrodę finansową 1.500 zł otrzymuje:
- Regina Korczak-Watycha (za zestaw zdjęć) 

Wyróżnienie otrzymuje:
- Dariusz Jonek (za zestaw zdjęć)

Wyróżnienie oraz roczną prenumeratę Tygodnika Podhalańskiego ufundowaną przez Tygodnik Podhalański otrzymuje:
- Piotr Korczak (za zdjęcie nr 2)

Wyróżnienie Burmistrza Miasta Zakopane Leszka Doruli otrzymuje:
- Magdalena Pomierska (za zdjęcie nr 4)

Wyróżnienie Dyrektor Artystycznej Festiwalu Agnieszki Gąsienicy Giewont otrzymuje:
- Magdalena Pomierska (za zdjęcie nr 3) 

W kat. II Publiczność 
Nagrodę finansową 1.000 zł otrzymuje:
- Arkadiusz Wesołowski (za zestaw zdjęć) 

Wyróżnienie oraz nagrodę ufundowaną przez portal Zakopiec.info otrzymuje:
- Jan Markiewicz (za zestaw zdjęć)

Wyróżnienie Zastępcy Burmistrza Miasta Zakopane Agnieszki Nowak-Gąsienicy otrzymuje:
- Barbara Polańska (za zdjęcie nr 3)

Wyróżnienie Dyrektor Festiwal Joanny Staszak otrzymuje:
- Karolina Barciszewska (za zdjęcie nr 4) 


fot. mat. prasowe - KOPIOWANIE BEZ ZGODY AUTORÓW I REDAKCJI ZABRONIONE!!!
Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.