Pięć Smaków: konwent festiwali filmów azjatyckich

Konwent Pięć Smaków
Organizatorzy Pięciu Smaków ogłaszają nową inicjatywę, która poszerzy zakres dotychczasowych działań festiwalu. Sieć Europejskich Festiwali Kina Azjatyckiego będzie przestrzenią wymiany doświadczeń i stałej współpracy między europejskimi wydarzeniami filmowymi. Pierwsze spotkanie już w listopadzie, podczas 10. edycji Pięciu Smaków w Warszawie.
 
MISJA SIECI EUROPEJSKICH FESTIWALI KINA AZJATYCKIEGO
W Sieci Europejskich Festiwali Kina Azjatyckiego (Network of Asian Film Festivals in Europe, NAFFE) znalazły się najważniejsze europejskie imprezy - Camera Japan Festival (Rotterdam/Amsterdam, Holandia), Udine Far East Film Festival (Udine, Włochy), Vesoul International Film Festival of Asian Cinema (Vesoul, Francja). Ich przedstawiciele przyjadą w listopadzie do Warszawy.
 
Działania organizacji obejmują stałą współpracę festiwali członkowskich w zakresie wymiany branżowego know-how, opracowania i realizacji sekcji filmów dotychczas niepokazywanych w Europie oraz wypracowanie programu wspólnej promocji, która zapewni większą rozpoznawalność festiwali kina azjatyckiego w Europie oraz wśród lokalnych odbiorców.
 
NAFFE wzmocni również mobilność członków Sieci, m.in. poprzez organizację krótkoterminowych staży i wymian kadry. Kolejnym długoterminowym celem Sieci jest wypracowanie zmian w polityce Komisji Europejskiej w zakresie dotacji przyznawanych wydarzeniom promującym kultury nie-europejskie.
 
CZĘŚĆ OTWARTA KONWENTU
Część spotkań i dyskusji włączonych w program konwentu będzie mieć charakter otwarty. Zaproszeni na nie zostaną przedstawiciele organizacji pozarządowych, grup nieformalnych i instytucji, organizujących wydarzenia artystyczne poświęcone kulturom pozaeuropejskim, przedstawicieli branży kinowej, dziennikarzy. Obecność europejskich specjalistów w Warszawie będzie okazją do budowania międzynarodowych kontaktów, wymiany doświadczeń i know-how w obszarze rozwijania i przygotowywania projektów międzykulturowych.
 
Program otwarty obejmie m.in. prezentacje przybliżające fundrising związany z festiwalami filmowymi w Europie oraz profil i działania festiwali partnerskich, podczas których będzie można dowiedzieć się, jak funkcjonują azjatyckie wydarzenia filmowe we Francji, Holandii, Włoszech i Polsce.
 
Wydarzenia otwarte odbędą się w dniach 17-19 listopada.
 
Program otwartej części konwentu jest aktualnie opracowywany i konsultowany. Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu – w charakterze ekspertów lub uczestników – proszone są o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Program konwentu zostanie ogłoszony 10 października.

TRWA REKRUTACJA WOLONTARIUSZY NA 10. EDYCJĘ PIĘCIU SMAKÓW
Wolontariat podczas Pięciu Smaków to współpraca z zespołem ludzi, których łączy fascynacja kinem, podróżami i Azją. Poszukiwane są osoby o podobnych zainteresowaniach, charakteryzujące się otwartością w kontaktach z innymi, samodzielnością, rzetelnością i kreatywnością.
 
Zgłoszenia wraz z CV należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Nabór trwa do 10 października.
 
10. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w kinach Muranów i Kinoteka w dniach 16-23 listopada.
Replika: Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu (18-24 listopada).
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij