"Żywioł folkloru": kolory folkloru uwiecznione na zdjęciach

Żywioł folkloru - zestaw zdjęć Dariusza Jonka
W ramach 48. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem odbył się konkurs fotograficzny "Żywioł folkloru". Wzięło w nim udział 14 uczestników z Zakopanego, Warszawy, Krakowa, Sopotu, Słupska, Szczecina, Kielc, Nowego Sącza i Marek. Łącznie nadesłano 68 prac. W kategorii dziennikarzy i fotoreporterów zwyciężyła Regina Korczak-Watycha z Zakopanego, a wśród festiwalowej publiczności autorem najlepszych zdjęć okazał się Arkadiusz Wesołowski z Krakowa. 

Czytaj dalej

Ukraina! Festiwal Filmów Ukraińskich: THE HYPNOTUNEZ

The Hypnotunez - fot. mat. prasowe
Na zaproszenie Festiwalu Filmowego UKRAINA! odwiedzi Polskę prawdziwa muzyczna petarda - ukraiński zespół The Hypnotunez. Ich muzyka to połączenie swingu, jazzu oraz innych gatunków tanecznych w klimatach retro, z dziką punk rockową werwą i spontanicznością. Zagrają 22 października w warszawskim barzeStudio. 

Czytaj dalej

Mistrzyni sitaru Anoushka Shankar wystąpi we Wrocławiu i Warszawie

Anoushka Shankar

Anoushka Shankar po wydaniu swojej przepięknej płyty "Land of Gold" odwiedzi nas w tym roku już po raz drugi - po koncercie w Gdańsku przyszedł czas na koncert dla publiczności na południu Polski. Gwiazda muzyki Indyjskiej, niezwykła artystka i córka mistrza sitaru, Raviego Shankara, wystąpi we Wrocławiu w ramach Guitar Masters 2016 już 21 października, a dzień później - w Warszawie, w Filharmonii Narodowej.

Czytaj dalej

Pięć Smaków: konwent festiwali filmów azjatyckich

Konwent Pięć Smaków
Organizatorzy Pięciu Smaków ogłaszają nową inicjatywę, która poszerzy zakres dotychczasowych działań festiwalu. Sieć Europejskich Festiwali Kina Azjatyckiego będzie przestrzenią wymiany doświadczeń i stałej współpracy między europejskimi wydarzeniami filmowymi. Pierwsze spotkanie już w listopadzie, podczas 10. edycji Pięciu Smaków w Warszawie.

Czytaj dalej

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij