Czy szybkie czytanie odbiera przyjemność z lektury?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu książki były symbolem elity, ludzi wykształconych i ciekawych świata. Istniała jasno wytyczona granica - to jest książka przeznaczona do czytania dla przyjemności, a to podręcznik akademicki. Obecnie z książkami mamy styczność wszędzie, już od najmłodszych lat oswajamy się z nimi w szkole, w domu i bibliotece. Mimo to, tempo powstawania nowych dzieł jest zbyt szybkie i nie jesteśmy w stanie za nim nadążyć stosując mało efektywne metody. 

Kolebka pierwszego polskiego wydruku

Wrocław to pod wieloma względami miasto wyjątkowe w skali kraju. Długo można by pisać o jego niezwykłościach, bogatej i zawiłej historii oraz niezaprzeczalnym uroku. Jedno osiągnięcie wrocławian jest szczególnie warte wzmianki.

Opóźniony lot a odszkodowanie

Opóźnienie samolotu wcale nie jest rzadkim, zdarzeniem tak jakby mogło się wydawać. Przyczyny są różne: defekt maszyny, złe warunki pogodowe, napięte relacje społeczne czy polityczne –wszystkie wymienione okoliczności mogą spowodować, że dotarcie do celu naszej podróży stanie się utrudnione lub wręcz niemożliwe. 
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij