Ethno Port 2016: Żywizna - Raphael Rogiński & Genowefa Lenarcik

Żywizna - fot. kadr z YouTube
Słowo "żywizna" po kurpiowsku znaczy "natura". W świecie muzyczny, Żywizna to duet gitarzysty Raphaela Rogińskiego i Genowefy Lenarcik, śpiewaczki oraz córki wielkiego przedstawiciela folkloru Kurpiów Stanisława Brzozowego. Twórcy Żywizny korzystają z tradycji śpiewów leśnych, przywołując we wspólnych utworach dzikość i tajemnicę Puszczy Zielonej.
 
Charakter utworów tworzą wyjątkowa liryka tradycyjnych tekstów kurpiowskich oraz czerpiąca z wielu kultur, współczesna gitara Raphaela Rogińskiego, jednego 
z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych artystów polskiej sceny muzycznej.

Twórca i poszukiwacz, który gra również gospel, chasydzki surf rock, bluesa, swing, muzykę beduińską, ormiańską czy lapońską. Inicjator projektów: Cukunft, Alte Zachen, Shofar, obecnie lider zespołu Wovoka i Sky Albatross. Współpracował m.in.: z Michaelem Zerangiem, Frankiem Londonem, Joe McPhee, Johnem Edwardsem. Za swój album "Raphael Roginski plays John Coltrane and Langston Hughes. African mystic music" (2015) został nominowany do Paszportu Polityki i bardzo wysoko notowany przez magazyn "The Wire".

Raphael Rogiński z Genowefą Lenarcik w projekcie Żywizna, wystąpią na festiwalu Ethno Port Poznań w sobotę, 18 czerwca - więcej informacji i program festiwalu TUTAJ.
 
Ethno Port - banner 2016
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij