Ethno Port 2016: Tarek Abdallah i Adel Shams El Din

Tarek Abdallah i Adel Shams El Din - fot. mat. prasowe
"Wasla" to określenie muzycznego zestawu, różniącego się w poszczególnych rejonach arabskiej tradycji, a jednocześnie nazwa projektu, który zaprezentuje zaproszony na Festiwal Ethno Port duet muzyków - Tarek Abdallah i Adel Shams El Din.
Urodzeni w Aleksandrii, Tarek Abdallah i Adel Shams El Din sięgają do rodzimej odmiany "wasla" ukształtowanej na przełomie XIX i XX wieku w złotym okresie rozwoju klasycznej suity egipskiej. Uduchowione, mistrzowsko posługujące się tradycyjnym językiem muzyki arabskiej kompozycje, artyści wykonają na bezprogowej lutni arabskiej - oud i małym tamburynie zwanym riqq.
 
 
Szczególną uwagę zwraca biegłość, z jaką tym drugim, niepozornym instrumentem, posługuje się Adel Shams El Din, muzyk o bogatym dorobku, nagrywający między innymi z takimi artystami, jak Jean Michel Jarre, Michel Sanchez czy Zakir Hussain.

Projekt stworzony przez mieszkających na co dzień w Paryżu muzyków, stał się w ostatnich miesiącach jednym z najbardziej docenianych i wyróżnianych dokonań z gatunku world music.

Tarek Abdallah i Adel Shams El Din wystąpią na festiwalu Ethno Port Poznań w niedzielę, 19 czerwca - więcej informacji i program festiwalu TUTAJ.
 
Ethno Port - banner 2016
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij