Ethno Port 2016: Moh! Kouyaté

Moh Kouyate - fot. mat. prasowe
Urodzony w rodzinie griotów Moh! Kouyaté od dzieciństwa wsłuchiwał się w dźwięki muzyki granej w ojczystej Gwinei. Pierwszymi jego mistrzami byli lider zespołu Bembeya Jazz ‒ Sekou Kouyaté oraz występujący u boku Salifa Keity, gitarzysta Ousmane Kouyaté.
W młodości wielkie wrażenie wywarł na artyście kontakt z nagraniami Django Reinhardta, BB Kinga i Jimiego Hendrixa, odnalezionymi na albumie George’a Bensona. Inspiracje ich wirtuozerią słychać było już w dokonaniach jego pierwszego zespołu Konakry Cocktail.

W 2007 roku artysta zamieszkał w Paryżu, gdzie jego nowy kwartet wydał album "Loundo", na którym Afryka Zachodnia spotyka się z Deltą Mississippi, a afrobeat z funky jazzem.
 
 
Dynamiczny, pełen dobrej energii koncert Moh! Kouyaté odbędzie się na plenerowej "Scenie na trawie" przed Centrum Kultury ZAMEK, w niedzielę, 19 czerwca na festiwalu Ethno Port Poznań - więcej informacji i program festiwalu TUTAJ.
 
Ethno Port - banner 2016
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij