Folk i turystyka z Etnosystem.pl

Relacje z koncertów

5 najlepszych momentów 48. MFFZG w Zakopanem

Kolejna, 48. już, edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem za nami. Jak co roku był to tydzień wypełniony koncertami, konkursowymi zmaganiami zespołów góralskich z całego świata, imprez towarzyszących i zabawy w miasteczku festiwalowym. Dzieje się dużo dobrego – przedstawiamy więc pięć momentów festiwalu, które spodobały nam się najbardziej.

Czytaj dalej

Mgnienia z Etnokrakowa

mokoomba

Przez kilka festiwalowych dni w różnych lokalizacjach - nowoowartej Strefie w centrum Krakowa, klimatycznym kościele św. Katarzyny na Kazimierzu, w przestronnej sali ICE Congress Centre, na Placu Wolnica pod Muzeum Etnograficznym i w Muzeum Galicja zaprezentowali się artyści z niemal każdego zakątka świata. Buika z Hiszpanii - headlinerka festiwalu i wielka gwiazda autorskiej wizji muzyki flamenco. Z Ghany przyjechała Jojo Abot, z Zimbabwe Mokoomba. Kraków odwiedzili też goście z Włoch (Kalascima), Estonii (Trad.Attack!) czy Wielkiej Brytanii i Armenii. Oczywiście, nie zabrakło też brzmień polskich, mniej i bardziej tradycyjnych. Sprawdźcie, co podczas tych kilku dni zainteresowało nas szczególnie.

Czytaj dalej

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij