Zaimprowizuję ci etno

Pomianowska & Kinior "Smok Dwugłowy"

Maria Pomianowska, to na polskiej scenie muzyki etnicznej i dawnej osobowość fascynująca. Jej projekty, skrupulatnie dopracowane, to zwykle gwarancja sukcesu. Nie poddaje się modzie na popkulturę - za to wyszukuje coraz bardziej odległe i zaskakujące przestrzenie. Etno-jazzowo-improwizowany materiał "Smoka Dwugłowego" jest tego doskonałym przykładem.

Pomysł na relaks z kwiatem lotosu

"Smok Dwugłowy" powstał podczas jednej, bardzo udanej sesji nagraniowej, na której muzycy zarejestrowali swój bardzo osobisty przekaz, ulotne wrażenia muzyczne. Maria Pomianowska, po serii przygód z muzykami z całego świata, postanowiła pokazać słuchaczom zupełnie nowe możliwości i nową jakość muzyki etnicznej - tym razem zbliża ją bowiem do ambientalnego wręcz klimatu. 

{youtube}A1_GAt8UStE{/youtube}

Materiał płyty, to emocjonalne improwizacje Marii Pomianowskiej, wykonywane wokół tradycyjnych melodii polskich i orientalnych, na starych instrumentach smyczkowych (suka biłgorajska, fidel płocka), podparte ambientowymi szerokimi podkładami Włodzimiera "Kiniora" Kiniorskiego. Elektronika nie stanowi tu jedynie biernego tła, ale nadaje charakter i barwę prostym melodiom, będąc ich swoistym uzupełnieniem czy pokazując je w nieznanym do tej pory świetle. Znalazła się tu znana już wszystkim "Matula", tradycyjna "Lipeńka", a jedną z ciekawszych orientalnych kompozycji jest "Tracja", w której zachwyca archaiczny śpiew. Część kompozycji, brzmieniowo dopełnia miękki saksofon Kiniora, który wcielił się tu w rolę muzycznego "dopowiadacza", pomocnika i współtowarzysza Pomianowskiej. 

{youtube}SQWstv6kQDo{/youtube}

Album "Smok Dwugłowy" Marii Pomianowskiej i Włodzimiera "Kiniora" Kiniorskiego, to propozycja cechująca się przede wszystkim świeżością. Artyści łączą tu elementy new wave'u, ambientu, muzyki etnicznej i jazzu, dodając w temacie etno-jazzu coś nowego - własne osobowości i fascynacje, wyraźnie w tym materiale zaznaczone.

Jadwiga Marchwica

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij