Etniczny Stan Umysłu: 19. Patrycja Borzęcka

Pin It

Malta, fot. Patrycja Borzęcka

Uwielbia adrenalinę, podróże i wyzwania. Żegluje, nurkuje, trenuje, fotografuje i zachwyca się. Na pytanie "Czy mogłabyś..." jej odpowiedź brzmi zazwyczaj "Tak, ale jak wrócę z...". Częściej coś przeżywa niż po prostu żyje. Po powrocie z Tanzanii, opublikiwała na swoim blogu jeden z najbardziej poruszających reportaży - "Dlaczego umiera słoń?" w bardzo emocjonalny sposób zwracając uwagę na problem kłusownictwa i mordowania słoni dla ich cennych kłów. Moim gościem, po raz pierwszy w studio RockSerwis.fm będzie podróżniczka, fotografka i komentatorka świata - Patrycja Borzęcka (www.archiwapodrozy.pl).


ZOBACZ ZDJĘCIA PATRYCJI Z PODRÓŻY DO PALESTYNY, BELFASTU, LONDYNU, CASABLANKI, TANZANII I NA MALTĘ!

Drugą godzinę Etnosu poświęcimy naszym sprawom codziennym - muzyce, książkom i filmom. Muzycznie trochę odpoczniemy od nowości i pozwolimy sobie na wczesnowiosenne lenistwo, nie zabraknie jednak muzyki polskiej Janusza Prusinowskiego, który zaprasza na wiosenny Festiwal Wszystkie Mazurki Świata. Poznamy też muzykę norweskiej wokalistki żydowskiej, Bente Kahan, której koncert uświetni program konferencji "Międzykulturowość w edukacji historycznej". Filmowo - rzucimy okiem na program zbliżającej się AfryKamery, a książkowo zajrzymy do "Imperium księżyca w pełni", czyli opowieści S.C. Gwynne o upadku Imperium Komanczów.

TRACKISTA:

1. DINA EL WEDIDI, PETER TOSH & BOB MARLEY; Beyond these doors - Get up, stand up; Songs from a stolen spring, 2014
2. PLAYING FOR CHANGE, War - No more trouble, Songs around the world, 2009
3. PLAYING FOR CHANGE, Imagine, Playing for Change 2 : Songs Around the World, 2011
4. DEAD CAN DANCE, Kiko, Anastasis, 2012
5. TANIA SALEH, WILIAM STEPHENSON, MARVIN P. GAYE & IVY Jo HUNTER; Not a word was spoken - Dancing in the street; Songs from a stolen spring, 2014
6. BONGA, Carripana, Hora Kota, 2011
7. BONGA, Boto boto, Hora Kota, 2011
8. BONGA, Lelu, Hora Kota, 2011
9. BENTE KAHAN & DI GOJIM, Yidl Mitn Fidl, Yiddish Klezmer, 1998
10. BENTE KAHAN & DI GOJIM, Rumenye Rumenye, Yiddish Klezmer, 1998
11. BENTE KAHAN & DI GOJIM, Josjke Fort Awek, Yiddish Klezmer, 1998
12. WAŁASI, Baranio, TożsaMY, 2015
13. WAŁASI, Wołanie, TożsaMY, 2015
14. SUSHEELA RAMAN, Sharabi, Queen Between, 2014
15. SUSHEELA RAMAN, Sajana, Queen Between, 2014

SŁUCHAJ AUDYCJI ETNOS "ARCHIWA PODRÓŻY":


 

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.