Megitza "Megitza"

Megitza "Megitza"

Góralka z bałkańską duszą i nietypowym instrumentem. Megitza (Małgorzata Babiarz), kontrabasistka i charyzmatyczna wokalistka przyjechała w Chicago do Polski podporządkowując sobie lato 2012. Artystka nie tylko dała się poznać podczas pierwszych w kraju koncertów, ale także dzięki premierze aż dwóch płyt - "Legendy" i "Megitza". Tę drugą promował chwytliwy singiel cygańsko-bałkański "What I Desire" oraz taneczne "Beauty Rumelaj", do którego teledysk powstał w zimie na Podhalu.

 


"Megitza" to album prezentujący jazzowo-etniczne pasje Małgorzaty Babiarz. Doskonała produkcja, pełne brzmienie i wyczucie muzyczne to elementy, które artystka złożyła w zgrabną całość. Megitza czaruje matowym przyjemnym wokalem, a na scenie dodatkowo - grą na kontrabasie, instrumencie dość nietypowym dla kobiety i miłośniczki etno. Tym razem Megitza nie przywołała ukochanej góralszczyzny - jest za to trochę sambo, typowo chicagowski jazz i oczywiście pełna garść Bałkanów i cygańskiego zacięcia.

 

{youtube}er6NNECHFe4{/youtube}

Format: CD
Wytwórnia: Megitza
Premiera: lipiec 2012

Megitza "Megitza":

  1. What I desire
  2. From Me
  3. Twilight Farewell
  4. Chicago
  5. Samba Mirage
  6. Medusa's Garden
  7. Beggar of Love
  8. Brother
  9. Suspicious
  10. Beauty Rumelaj

Fani Dikandy na pewno docenią wokalny talent i wizerunkowe odwołania stylistyczne Megitzy:

{youtube}W47P6mJ-DlU{/youtube}

Posłuchaj całego albumu na www.megitza.com.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij