Alfredo Rodriguez "The Invasion Parade"

Alfredo Rodriguez "The Invasion Parade"

Muzyce Rodrigueza do tanecznej i melodyjnej rzeczywistości Buena Vista Social Club. Pianista jazzowy wydał właśnie swój drugi album - tym razem o Kubie opowiada z perspektywy emigranta, mieszkającego w odmiennej, amerykańskiej rzeczywistości. Na płycie "The Invasion Parade", znalazły się autorskie kompozycje Rodrigueza oraz jego jazzowe aranżacje kubańskich przebojów, jak "Guantanamera", "Veinte Años" Marii Teresy Very, czy "Quizás, Quizás, Quizás". Podczas pracy nad albumem, Alfredo starał się poznać i wykorzystać różne typy kubańskiej rytmiki, słyszymy więc charakterystyczne Conga Santiaguera, ze wschodniej Kuby, muzykę afro-kubańską i música guajira - muzykę "wiejską".

Quincy Jones uznał go za jednego z najbardziej utalentowanych i obiecujących pianistów jazzowych 21. wieku. Alfredo Rodriguez nie do końca jednak zamyka się w ramach "jazzu" - jego muzyka, to połączenie tradycji freejazzowych z muzyką kubańską i odwołaniami do tradycyjnych gatunków tanecznych rodzinnego kraju.

{youtube}UKKoyG6mqqU{/youtube}

Wytwórnia: Mack Avenue
Format: CD/mp3
Premiera: 3 marca 2014

Alfredo Rodriguez "The Invasion Parade" tracklista:

1. The Invasion Parade
2. Guantanamera
3. El Güije
4. A Santa Barbara
5. Timberobot
6. Quizás, Quizás, Quizás (Perhaps, Perhaps, Perhaps)
7. Snails in the Creek (Caracoles en el Riachuelo)
8. Vienta Años
9. Cubismo

 

Fragmentów płyty można posłuchać online:

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij