Tsigunz Fanfara Avantura "Turbo Balkan Groove"

Tsigunz Fanfara Avantura "Turbo Balkan Groove"

Tsigunz Fanfara Avantura to niespotykana w Polsce formuła bałkańskiej orkiestry dętej, dzięki której muzycy realizują własną, oryginalną wizję muzyki. Tradycyjne melodie ludowe wzbogacają rozwiązaniami zarezerwowanymi jak dotąd dla nowoczesnego jazzu, transu, muzyki klubowej czy elektronicznej, ale używają przy tym głównie tradycyjnych instrumentów dętych i perkusji. W 2012 roku ukazał się koncertowy album "Tsigunz Live at Meskalina", a 12 września 2014 - debiutancki album studyjny "Turbo Balkan Groove".

Karavan Familia "Asvin"

Karavana Familia "Asvin"

W 2014 roku węgierski zespół muzyki cygańskiej, Karavan Familia, obchodzi swoje dziesięciolecie. Z tej okazji wydana została płyta z dziesięcioma utworami, nagrana z dziesięcioma muzycznymi przyjaciółmi Karavanów. Karavan Familia chcą swoją działalnością zachować węgierskie tradycje muzyki cygańskiej, w której słychać echa flamenco, rumby, tradycyjnego bluesa, a nawet - Orientu. 

Alfredo Rodriguez "The Invasion Parade"

Alfredo Rodriguez "The Invasion Parade"

Muzyce Rodrigueza do tanecznej i melodyjnej rzeczywistości Buena Vista Social Club. Pianista jazzowy wydał właśnie swój drugi album - tym razem o Kubie opowiada z perspektywy emigranta, mieszkającego w odmiennej, amerykańskiej rzeczywistości. Na płycie "The Invasion Parade", znalazły się autorskie kompozycje Rodrigueza oraz jego jazzowe aranżacje kubańskich przebojów, jak "Guantanamera", "Veinte Años" Marii Teresy Very, czy "Quizás, Quizás, Quizás". Podczas pracy nad albumem, Alfredo starał się poznać i wykorzystać różne typy kubańskiej rytmiki, słyszymy więc charakterystyczne Conga Santiaguera, ze wschodniej Kuby, muzykę afro-kubańską i música guajira - muzykę "wiejską".

Aziza Brahim "Soutak"

Aziza Brahim "Soutak"

Aziza Brahim uważana jest za głos pokolenia Saharyjczyków, którzy walczą o sprawiedliwość i wolność. Jej muzyka, łączy w sobie brzmienia zachodniej Sahary z muzyką tętniącej życiem Barcelony, w której aktualnie mieszka. Na "Soutak" (tytuł tłumaczy się, jako "Twój Głos"), Aziza skupiła się na własnej muzyce i własnych poetyckich tekstach. Album w całości został nagrany podczas sesji w styczniu 2013 roku i jest albumem akustycznym.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij