Etniczny Stan Umysłu: 27. Susanna - Łemkowyna

Susanna, fot. Krzysztof Nowak, plan "Posij że sia posij" 

Susanna, artystka wykonująca muzykę inspirowaną kulturą łemkowską, beskidu niskiego i Ukrainy, była gościem Etnosu. Tuż przed koncertem na festiwalu Kalejdoskop Kultur opowiedziała nam, jak dziś wygląda życie Łemków, czym się zajmują i jak kultywują swoje tradycje. Przybliżyła też postać Petro Murianky i wspominała dzieciństwo na Ukrainie. Posłuchajcie rozmowy i muzyki Susanny.

Etniczny Stan Umysłu: 24. Drugie dno

Vołosi "Nomadism"

Coraz częściej polska muzyka ludowa wychodzi odważnie do "nowego" świata - naszego świata. Jest obecna i głośno ją słychać! I dobrze, bo polski folk jest naprawdę... świetny! W tym tygodniu zapoznamy się więc z conajmniej trzema takimi nowymi brzmieniami - soundtrackiem do 3. części gry "Wiedźmin", projektem Habakuk - Kalokagathos i "Nomadismem" Vołochów. 

Etniczny Stan Umysłu: 23. Anton Pann

Anton Pann, fot. mat. prasowe

Maj to rozbiegówka do wakacyjnych festiwali i sezonu intensywnie koncertowego. Dlatego dobrze z niego skorzystać oraz skorzystać... z naszych konkursów. Gościem specjalnym audycji był rumuński zespół Anton Pann, który przyjechał do Krakowa na 8. Festiwal Kultury Rumuńskiej.

Etniczny Stan Umysłu: 21. Noches solares

gotan project

Zrobiło się miło, ciepło i słonecznie, a dodatkowo - trochę urlopowo w związku z Majówką. Dlatego też ten Etnos nr 21 był słoneczny, troszkę leniwy i południowy... "Noches solares" to po hiszpańsku "Słoneczne noce", bo bywają takie noce, kiedy przy odpowiedniej muzyce słońce nie zachodzi.

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij