Kraków dla zakochanych

Kraków dla zakochanych

To już! Wiosna, słońce, ciepły wiatr, pąki na drzewach, rowerzyści i rolkowcy i oczywiście - zakochane pary. Zwłaszcza te ostatnie wychynęły z zakamarków i zajmują spore połacie krakowskich ulic. Odbywają pierwszy wiosenny spacer nie sposób nie zauważyć par przytulonych na ławkach i kamiennych "progach" nad Wisłą. Dziś jednak odkryłam miejsce, które stanie sie punktem obowiązkowym zarówno podczas randki, jak i zwykłego-niezwykłego zwiedzania Krakowa.

Kładka Ojca Bernatka – kładka pieszo-rowerowa na Wiśle w Krakowie  łącząca krakowski Kazimierz z Podgórzem, zbudowana w miejscu dawnego Mostu Karola. Decyzją rady miasta została nazwana imieniem Laetusa Bernatka zakonnika, który na przełomie XIX i XX w. doprowadził do wybudowania budynków szpitala Bonifratrów w Krakowie. [Wikipedia]

Z KRAKOWA DO TYŃCA SZLAK ROWEROWY

To już kultowe miejsce, którego niezwykłość odkryłam dopiero dziś. Kładka stała się niespodziewanie "Mostem Miłości" - podobne zakochani stworzyli sobie w wielu zabytkowych miastach Europy. Na metalowej siatce kładki zakochane pary zapinają kłódki z wygrawerowanymi lub wymalowanymi imionami, inicjałami, a kluczyk wrzucają do Wisły. to ma symbolizować wieczność ich miłości i nierozerwalność związku.

Kłódki połyskują w słońcu, kiedy idzie się trasą spacerową, bulwarem pod kładką, wpadają też w oko, kiedy kładką przechodzi się z Kazimierza na Podgórze czy w drugą stronę. Kłódki są bardzo różne, kolorowe, zwykłe złote, małe i większe. Obowiązkowy punkt dla wszystkich wiosennych zakochanych, miłośników Krakowa i tych, którzy lubią zwiedzać miasto "trochę inaczej".

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij