[RECENZJA] Gdzie zaczyna się Nil?

nad nilem błękitnym i białym
"Nad Nilem Błękitnym i Białym" to nie jest książka podróżnicza. To nie jest książka geograficzna, ani historyczna. To nie jest też reportaż. To pasjonująca opowieść o wyprawach, które miały na celu ustalić - gdzie zaczyna się Nil? 

[RECENZJA] O najsłynniejszym polskim himalaiście bez laurek

kukuczka biografia
Ogromną ilość pracy Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski, autorzy wydanej właśnie biografii najsłynniejszego polskiego himalaisty "Kukuczka", włożyli w tę pozycję. Udało im się stworzyć dokument, reportaż właściwie, nie kolejny pomnik czy laurkę dla Kukuczki, bo tego akurat nikt nie potrzebuje.

Uwe Rada "Adriatyk. Miejsca, ludzie, historie" [RECENZJA]

Uwe Rada - Adriatyk
Uwe Rada znany niemiecki dziennikarz i publicysta, który w Polsce ceniony jest w szczególności za „biograficzne portrety” europejskich rzek w tym Łaby i Niemna, tym razem penetruje historyczne i kulturowe przestrzenie wokół Morza Adriatyckiego. W swojej najnowszej książce „Adriatyk. Miejsca, ludzie, historie” zagłębia się nie tylko w odmęty historii wielkich cywilizacji regionu, ale także przeczesuje brzegi morza i swojej pamięci w poszukiwaniu utraconych skarbów.
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.