"2 młode wina"

Pin It

2 młode wina"2 młode wina" to kontynuacja hitu czeskiej kinematografii z 2008 roku ("Młode wino") w reżyserii Vlada Lanné. Oba filmy, choć ich fabuła ściśle wina nie dotyczy, są swoistym hołdem dla morawskiego trunku.


Na Morawach Południowych młody Honza próbuje stworzyć coś w rodzaju opus vitae - wino słomkowe. Jako winiarz nie ma praktycznie żadnego doświadczenia, nie skłanai się też ku wysłuchiwaniu rad innych. Jak słyszymy później w filmie - "lepiej spieprzyć coś po swojemu niż wedle czyichś wskazówek". Honzę odwiedza Jirka - roztargniony i beztroski przyjaciel, który (jak zwykle) ucieka przed poważnymi tarapatami, w które wpędził się z własnej głupoty. Rozpoczyna się wartka akcja komediowa, dla której wino jest tylko tłem - ale za to bardzo malowniczym.

Sama fabuła "2 młodych win" nie jest historią, nad którą możnaby się rozwodzić długo. Ot, śmiesznostka komediowo-miłosna, dość zresztą od początku przewidywalna, pozbawiona uniesień czy głębszych treści. Jednak nas, miłośników wina, a zwłaszcza wina morawskiego, nie to interesuje najbardziej. "2 młode wina" wręcz zarażają Morawami. Patrząc na piękne scenerie winnic i kolejne odkorkowywane butelki, nie pragniemy niczego innego, jak tylko znaleźć się tam już, teraz, z butelką schłodzonego vína svatomartínského w dłoni. Marzenia. Na takiej promocji zresztą winiarzom z Moraw zależało - to oni wpompowali spore pieniądze w produkcję kontynuacji "Młodego wina" i niewykluczone, że bez nich, kolejny film Lannego nie powstałby.

Prosta, lekka rozrywka, podlana szlachetnym trunkiem. Nie znajduję niczego lepszego na ciężkie, mroźne, zimowe dni.

Kaśka Paluch

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.