Rodzinne imprezy w Gdańsku – gdzie zorganizować?

Gdańsk zdaje się mieć wszystko: bliskość morza i natury, centrum rozrywki i mnóstwo zabytków do zwiedzania. Jest idealnym miejscem na wypoczynek czy na rodzinne spotkanie.

W Gdańsku, ale też w ogóle w całym Trójmieście, nie sposób się nudzić. Jeśli jest ładna pogoda i ciepło, to wiadomo: idziemy na plażę, gdzie złocisty piasek i szum fal ukoją i zrelaksują. Bliskość restauracji przy plażach zapewni jedzenie i picie na cały dzień, więc nie trzeba się tym przejmować. 

Przy gorszej pogodzie, jeśli nie mamy ochoty na spacer po plaży (nie trzeba się w końcu na niej tylko wylegiwać!), możemy przespacerować się po zabytkach tego miasta. A tutaj wybór jest niemal nieskończony: stare centrum, historyczna stocznia, zabytkowe kościoły, Brama Stągiewna, Koszary schronowe, można też wybrać się na przejażdżkę do oddalonej od centrum, ale dobrze skomunikowanej, Oliwy, by posłuchać (i pooglądać!) legendarnych organów w Archikatedrze Oliwskiej. No, a jeśli zatęsknimy za wodą, to przecież nie brakuje w Gdańsku hoteli z basenem.

W Gdańsku wrażenie robi też zachwycająca liczba osób uprawiających na plaży nordic walking, a na promenadzie – bieganie i jogging. Praktycznie całymi dniami, z większym nasileniem w porze wieczornej, zauważyć można skupionych biegaczy i stada wędrujących z kijkami. Serce rośnie.

A wieczorem oczywiście Długi Targ, epicentrum imprezowego Gdańska. Restauracje mniej lub bardziej szykowne, kluby, pomniejsze puby – trudno wyobrazić sobie by w nocnym życiu tego miasta ktoś nie znalazł czegoś dla siebie. Zjeść w Trójmieście możemy wszędzie. Miasta wypełnione są smażalniami ryb i restauracjami oferującymi dania rybne. Jest też, co ważne, sporo miejsc z kuchnią wegetariańską i wegańską. Jeśli chcemy napić się wina, do wyboru mamy sporo winiarni (najwięcej zauważamy w Sopocie). Pubów i mniejszych knajpek jest całe multum, na każdym kroku.

Mając na uwadze wszystkie te zalety miasta, warto pomyśleć o wyborze Gdańska jako miejsca do spotkania na imprezie rodzinnej. Żeby być jak najbliżej atrakcji oferowanych przez miasto koniecznie pod uwagę trzeba wziąć rezerwację w hotelu w centrum Gdańska. Niezależnie od tego jak duża jest rodzina, jakie są ulubione zajęcia każdego – atrakcji dla wszystkich z pewnością nie zabraknie. 

artykuł sponsorowany

Podróże, muzyka, książki, filmy
wywiady, artykuły, recenzje

Znajdź nas