Bezpieczne podróżowanie - zaplanuj swój wyjazd nad morze

Pin It
Wybuch pandemii spowodowanej nowym koronawirlsem covid-19 zatrzymał świat. Zamknięte granice, zalecenia pozostania w domu, odwołane loty, to wszystko sprawiło, że turystyka stanęła w jednym punkcie. Miłośnicy podróżowania zastanawiają się: kiedy będzie można znowu gdzieś pojechać? Co zrobić, żeby było bezpiecznie? A przede wszystkim: gdzie pojechać?

Na dziś nie wiadomo kiedy granice zostaną otwarte i jak będzie wyglądała sytuacja w przypadku dalekich podróży, takich, do których będzie trzeba decydować się na transport powietrzny. Prawdopodobnie jeszcze przez jakiś czas ograniczenia dotyczące lotnisk i samolotów będą aktywne, nawet jeśli podróżowanie będzie już względnie bezpieczne.

Rzecz jasna, stosowanie się do zaleceń epidemiologów to podstawa. Nieważne jak bardzo kochamy podróże do dalekich krajów, w tej wyjątkowej sytuacji odpowiedzialność społeczna powinna mieć pierwszeństwo. Pozostając w domach dbamy nie tylko o nasze zdrowie, ale także - a czasem przede wszystkim - o zdrowie innych. Niezależnie od tego w jakim stopniu rozwój pandemii zostanie przez różne kraje ogarnięty, należy cały czas pamiętać o zachowywaniu podstawowych środków ostrożności: częstym myciu rąk, niedotykaniu twarzy i zasłanianiu twarzy w przypadku kichania lub kaszlu.

W miarę rozluźniania obostrzeń dotyczących poruszania się po kraju, będzie można powoli zacząć myśleć o podróżach wewnątrz granic Polski. Mikroturystyka, bo tak nazywa się podróżowanie na niedalekie odległości, często z wykorzystaniem własnego transportu samochodu, ma szansę tego lata stać się wyborem numer jeden wśród podróżników. I to wcale nie jest zły pomysł, bo przecież Polska należy do jednego z najbardziej zróżnicowanych widokowo, geologicznie i klimatycznie krajów. Można ruszyć w polskie góry, których pasma szczelnie pokrywają całe południe kraju. Niekoniecznie muszą to być Tatry, są jeszcze przecież Beskidy, Gorce, słynne Bieszczady - miejsce powinno znaleźć się dla każdego. Jeśli jednak nie jesteście miłośnikiem pieszych wędrówek pod górę, warto zdecydować się na wakacje nad polskim morzem - co było zresztą hitem wśród wczasowiczów i w przeszłości.

Podobnie jak reszta kraju, polskie wybrzeże jest bardzo zróżnicowane i każdy właściwie jest w stanie znaleźć dla siebie odpowiednie miejsce. Czy to bardziej zaciszne, zielone zachodnie pomorze czy też rozwinięte, można by powiedzieć - „wielkomiejskie” - pomorze wschodnie. Jeśli oprócz wylegiwania się na plaży lubicie też dynamiczne życie nocne, kluby, modne restauracje, warto w tym roku rozważyć podróż do Trójmiasta, a szczególnie Sopotu. Do pełni szczęścia można pomyśleć o zakwaterowaniu się w Sopocie w hotelu przy morzu, żeby móc budzić się przy szumie morskich fal i zasypiać z widokiem księżyca odbijającym się od tafli wody. Brzmi luksusowo? Tak właśnie ma być.

Dobre, porządne wakacje przydadzą się wszystkim, bo bez wątpienia obecnie trudna sytuacja każdego męczy i stresuje, wypoczynek jest więc bardzo wskazany. I niezależnie od tego czy zdecydujecie się na wyprawę do domku letniskowego na Mazurach, górskiego schroniska w Tatrach czy hotelu przy plaży w Sopocie, te wakacje mogą być udane.

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.