Nieoczywiste atrakcje Łodzi

Pin It
Z roku na rok Łódź zyskuje w oczach turystów i coraz częściej wybierana jest na weekendowe citybreaki. Przekonaj się, jakie atrakcje ma do zaoferowania! 

Przez niektórych nazywana polskim Berlinem Łódź w ostatnich latach zyskała w oczach nie tylko Polaków, ale i obcokrajowców. Przez długi czas kojarzona z miastem przemysłowym obecnie stała się polską stolicą alternatywności i coraz częściej wybieraną destynacją turystyczną. Największą popularnością cieszy się wśród ludzi młodych, którzy cenią Łódź za nieoczywisty klimat i niecodzienną atmosferę. Nic dziwnego, ponieważ jak grzyby po deszczu wyrastają tu nowe miejscówki, a Off Piotrkowska w niektórych kręgach zyskał już miano kultowego. Ale nie samą alternatywą Łódź żyje. Dodatkowym aspektem, dzięki któremu stała się ona rozpoznawalna i postrzegana w innym świetle, jest umieszczenie w mieście akcji jednego z seriali, który możemy znaleźć na najpopularniejszej platformie streamingowej. Odkrywamy tam Łódź na nowo i przekonujemy się, że ma wiele do zaoferowania. No właśnie - co warto zobaczyć w Łodzi poza Manufakturą i Piotrkowską? 

Ogród Botaniczny 

Jeśli pragniecie odetchnąć na łonie natury, wybierzcie się do Łódzkiego Ogrodu Botanicznego im. Jakuba Mowszowicza, którego historia sięga 1929 roku. Znajduje się w nim ponad 3500 roślin, które wchodzą w skład 9 działów tematycznych. Znajdziemy tam m.in. japoński ogród, alpinarium czy ciekawy dział roślin leczniczych i przemysłowych, który nie jest często spotykany w podobnych miejscach.

Palmiarnia 

Wspominając o ogrodzie botanicznym nie sposób pominąć jednej z najnowocześniejszych w Europie palmiarni, która znajduje się na terenie wspomnianego ogrodu. Znajduje się w niej około 4500 okazów, z czego część stanowią rośliny unikatowe w skali kraju i Europy. Miejsce to jest wyjątkowe i wiąże się z nim ciekawa historia, ale nie będziemy odkrywać teraz wszystkich kart - przekonajcie się sami! 

Rave party 

Opcja ta przypadnie do gustu młodszym osobom. Porównania Łodzi do Berlina nie wzięły się znikąd. Łódź uznawane jest za stolicę polskiego techno, a co za tym idzie - można zaliczyć tu niezapomniane rave party. W tym przypadku nie sposób wskazać jednego konkretnego miejsca, ale nocne życie w Łodzi tętni życiem, dlatego nie będzie problemu ze znalezieniem ciekawej miejscówki. 


Jeśli zainteresowała cię perspektywa przyjazdu wybrania się do Łodzi, niezwykłego miejsca o niepowtarzalnym klimacie, zadbaj o wygodny nocleg. Miasto jest spore, dlatego aby nie tracić czasu na dojazdy, najlepiej zatrzymać się w centrum. Polecamy komfortowe noclegi Łódź w Aparts B&B w centrum, blisko dworca PKP Łódź Kaliska i ulicy Piotrkowskiej.

Pin It
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.