Na co zwrócić uwagę przy kupnie kurtki męskiej?

Jeśli planujesz nabyć nową, porządną kurtkę – koniecznie przeczytaj ten artykuł. Z jego treści dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu zewnętrznej warstwy garderoby. Postaramy się również odpowiedzieć na pytanie, w jaki typ kurtki warto zainwestować.

Nie oszczędzaj!

Stare powiedzonko mówi: „Kto tanio kupuje, dwa razy kupuje”. Nie sposób odmówić racji takiemu poglądowi – zazwyczaj produkty kuszące dużo niższą ceną wykonane są z gorszego sortu materiałów, co w efekcie znacząco skraca okres ich efektywnej eksploatacji. Wybór produktu renomowanej, sprawdzonej firmy odzieżowej to inwestycja w jakość. Paradoksalnie, kupując droższą kurtkę, można zaoszczędzić – tańszą trzeba będzie bowiem wymienić po sezonie lub dwóch, droższa natomiast może służyć przez kilka lub nawet kilkanaście długich lat!

Tańsza kurtka zimowa lub przeciwdeszczowa to zazwyczaj również dużo gorsza ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wyobraź sobie, że oszczędzając przy zakupie,wybrałeś model, który nie ochronił Cię w dostatecznym stopniu przed gwałtownym deszczem. Przemokłeś i przez brak należytej ochrony rozchorowałeś się. W takiej sytuacji bardzo prawdopodobne jest, że Twoje wydatki na leki przewyższą sumę, którą zaoszczędziłeś na zakupie tańszej kurtki.Kurtka puchowa

Jednym z najpopularniejszych i najlepiej chroniących przed dokuczliwym zimnem rodzajem kurtek, są modele puchowe. O ich zdolności do utrzymywania temperatury decyduje przede wszystkim jakość puchu, zastosowanego w danym produkcie oraz jakość materiału zewnętrznego. Jeśli zdecydujesz się na zakup kurtki puchowej, najlepiej szukaj takiej, w której stosunek ilości puchu do pierza będzie wynosić 9/1.

Zwróć również uwagę na stopień sprężystości dominującego wypełniacza – by optymalnie pracował, powinien wynosić od 700 w górę. Niewątpliwą zaletą tego typu odzienia wierzchniego jest jego niska waga i duża wygoda. Producentem świetnej jakości kurtek puchowych jest renomowana firma o dwudziestoletnim doświadczeniu na rynku – Jack Wolfskin.

Uniwersalna kurtka 3 w 1

Kurtki tzw. 3 w 1 to produkty, które z zewnątrz są nieprzemakalne a dzięki zastosowaniu membrany „oddychają” – zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Wewnętrzna warstwa odpowiada za utrzymanie temperatury – jest wyciągana lub wypinana. Najczęściej odpowiadająca za termikę warstwa wykonana jest z puchu, polaru lub podpinki syntetycznej.

Kurtka tego typu, z racji swoich właściwości, świetnie sprawdzi się w trakcie uprawiania wszelkiego rodzaju sportów oraz podczas długich wędrówek górskich, krótszych spacerów, a ponadto rodzinnej wycieczki rowerowej. Jeśli rozważasz zakup kurtki 3 w 1, zwróć dużą uwagę na dobór odpowiedniego rozmiaru. Najlepiej przymierz ją dwukrotnie – po raz pierwszy z zainstalowaną warstwą wewnętrzną, po raz drugi – bez niej.

Dobierz kurtkę tak, by w oby wariantach było Ci wygodnie. Pamiętaj, że wybrany przez Ciebie model nie powinien być zbyt duży – stracisz wiele na wartościach termicznych produktu. Wiodącym producentem uniwersalnych kurtek 3 w 1 jest znana i ceniona na całym świecie firma the North Face.

Pamiętaj, że na dobrej kurtce nie warto oszczędzać – odpowiedni model może zapewnić Ci komfort użytkowania na długie lata.

artykuł sponsorowany
Podróże, muzyka, książki, filmy
wywiady, artykuły, recenzje

Znajdź nas