Jak zorganizować city break w Londynie?

City break jest popularną metodą zwiedzania europejskich stolic. Jest to krótki wyjazd z rodziną lub znajomymi (np. na weekend), który spędza się na spacerowaniu, oglądaniu zabytków danego miejsca i próbowaniu lokalnych przysmaków. Warto zaznaczyć, że city break jest z reguły wyjazdem tanim.

Sprawdź koniecznie, jak niskim kosztem zwiedzić Londyn, czyli europejską stolicę, która co roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Czym podróżować? Co zobaczyć? Gdzie nocować?

Szybka podróż z Polski do Londynu

Gdy zdecydujesz się na krótki, weekendowy wyjazd do Londynu, wybierz lot samolotem. Najwięcej lotów z Polski realizowanych jest na lotnisko Londyn–Stansted oraz Londyn–Luton (z Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Olsztyna, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Warszawy i Wrocławia). Loty z Warszawy i Krakowa są także kierowane do portów lotniczych Londyn–Gatwick, Londyn–Heathrow i Londyn–City. Jak widać, do Londynu można polecieć z każdego zakątka Polski. Podczas planowania city break do tego miasta warto skorzystać z porównywarek cen lotów, np. Fru.pl, by móc zaoszczędzić, dzięki bardzo korzystnym ofertom przewoźników.

Miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć w stolicy Anglii

Każde miasto ma swoje „wizytówki”, a w Londynie jest mnóstwo takich charakterystycznych, wartych zobaczenia miejsc. W czasie city break koniecznie trzeba zwiedzić centrum Londynu ze słynnymi: Big Benem, Trafalgar Square, London Eye i London Bridge. Obowiązkowo należy także udać się pod królewską rezydencję, czyli Buckingham Palace. Miejscami godnymi uwagi są także National Gallery i Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud oraz Westminster Abbey będące miejscem koronacji i pogrzebów królów Anglii. Nie lada atrakcją dla turystów będących fanami zwiedzania jest rejs po Tamizie, który może być zakończony wizytą w potężnej twierdzy Tower of London. Osoby zafascynowane nowoczesnymi budowlami powinny udać się na spacer po Canary Wharf, które jest centrum biznesowym Londynu. Niektórzy za miejsca, bez których wizyta w Londynie nie jest „zaliczona”, uważają też: Notting Hill, czyli jedną z najbogatszych dzielnic miasta, Sky Garden, Warner Bros Studio, M&M’s World, a także Królewskie Obserwatorium Astronomiczne w Greenwich, będące świetnym punktem widokowym, z którego roztacza się panorama całego miasta.

Tani nocleg w sercu Londynu. Czy to możliwe?

Londyn uważany jest za miasto niezwykle drogie. Warto jednak zaznaczyć, że można znaleźć hostel lub hotel w niskiej cenie – nawet w samym centrum miasta. Warto jednak nie szukać w ciemno, a użyć porównywarki hoteli, która pozwoli na znalezienie najtańszego noclegu w dogodnej lokalizacji. Udając się na city break, można także skorzystać z oferty couchsurfingu, czyli przenocować w czyimś mieszkaniu – w osobnym pokoju lub samodzielne w lokalu. Przy odrobienie szczęścia nocleg znaleziony w ten sposób może być darmowy, dzięki czemu kilkanaście funtów pozostanie w kieszeni.

artykuł sponsorowany

Podróże, muzyka, książki, filmy
wywiady, artykuły, recenzje

Znajdź nas