Konferencja prasowa Festiwalu w obliczu tragedii w Tatrach

W piątek o godz. 11.00 rozpoczęła się konferencja prasowa w Willi Czerwony Dwór. Wzięli w niej udział: Burmistrz Leszek Dorula, Wiceburmistrz Agnieszka Nowak-Gąsienica, Dyrektor Festiwalu Joanna Staszak, przewodnicząca Jury dr Bożena Lewandowska, Kierownik Biura Prasowego Festiwalu Anna Karpiel-Semberecka i Sekretarz Jury Ewa Piszczek. 

- Chcielibyśmy się cieszyć tak, jak wy cieszycie się udziałem w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich i zdobytymi nagrodami. Mam nadzieję, że ta radość mimo wszystko pozostanie w waszych sercach, by potem wspólnie przezwyciężać różne przeciwności losu i wspierać się wzajemnie. Dziękuję, że jesteście z nami, jako wielka festiwalowa rodzina, także w tych trudnych chwilach - rozpoczął konferencję Burmistrz Leszek Dorula, po czym zainicjował - po minucie ciszy - modlitwę w intencji ofiar i poszkodowanych podczas czwartkowej burzy w Tatrach. 

W trakcie konferencji prasowej przewodnicząca Jury dr Bożena Lewandowska ogłosiła wyniki konkursu, w którym wzięły udział zespoły z Polski, Włoch, Słowacji, Bułgarii, Macedonii, Węgier, Włoch, Turcji i Ukrainy. - Analiza programów była bardzo szczegółowa - podkreślała przewodnicząca Jury. 

ZŁOTE CIUPAGI wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 5.000 PLN 

- W kategorii zespołów prezentujących folklor w formie tradycyjnej
Zespół „Breznichanki” (BUŁGARIA) oraz Zespół Regionalny „Śwarni” z Nowego Targu (POLSKA) 

- W kategorii zespołów prezentujących folklor w formie artystycznie opracowanej
Nie przyznano 

- W kategorii zespołów prezentujących folklor w formie stylizowanej
Zespół „Muzsla Folk Dance Ensemble” (WĘGRY) 

SREBRNE CIUPAGI 

- W kategorii zespołów prezentujących folklor w formie tradycyjnej
Zespół Pieśni i Tańca „Wierchy” im. Józefa Szczotki z Milówki (POLSKA) oraz Zespół Regionalny „Skalnik” z Kamionki Wielkiej (POLSKA) 

- W kategorii zespołów prezentujących folklor w formie artystycznie opracowanej
Nie przyznano 

- W kategorii zespołów prezentujących folklor w formie stylizowanej
Zespół „Oćovan” (SŁOWACJA) 

BRĄZOWE CIUPAGI 

- W kategorii zespołów prezentujących folklor w formie tradycyjnej
Nie przyznano 

- W kategorii zespołów prezentujących folklor w formie artystycznie opracowanej Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” z Legnicy (POLSKA) 

- W kategorii zespołów prezentujących folklor w formie stylizowanej
Zespół „Kalkedon Dance and Sports Club Association” (TURCJA) oraz Zespół „Prykarpattia” (UKRAINA) 

WYRÓŻNIENIA REGULAMINOWE W POSTACI PARZENICY GÓRALSKIEJ Zespół Studio Folklor (REPUBLIKA MACEDONII PÓŁNOCNEJ) - za żywiołową prezentację tańców swojego regionu.
Zespół Le Tradizioni (WŁOCHY) - za prezentację tradycyjnych instrumentów muzycznych.  

Jury postanowiło nie przyznać w tym roku nagrody im. Jeana Roche’a. Jury przyznało również nagrodę im. Prof. Romana Reinfussa oraz statuetkę Żelaznego Kohuta zespołowi „Skalnik” z Polski za autentyzm, wierność tradycji oraz prezentację obrzędów i zwyczajów w formie autentycznej. Wysokość nagrody wynosi 5000 zł, została ona zainicjowana i ufundowana przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Więcej informacji na stronie www.festiwale.zakopane.pl/festiwal-folkloru
oraz
www.facebook.com/MFFZG.Zakopane/

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij