Spływy Drawą - najpiękniejszą rzeką Pojezierza Drawskiego

Morze czy góry? A może jeziora? To dylemat, przed którym staje każdy planujący urlop. Do tej pory z aktywnym wypoczynkiem kojarzyły się głównie góry, jeziora i morze raczej z wylegiwaniem na słońcu, ewentualnie jakąś łódką... ale i to się zmienia. Coraz chętniej wakacje chcemy spędzać aktywnie i ambitnie. Turystyka kajakowa spełnia te warunki perfekcyjnie.

Pojezierze Drawskie to środkowa część Pojezierza Zachodniopomorskiego. Położone jest pośród kilku malowniczych wzniesień, z Wolą Górą i Spyczyną (mierzącą około 200 metrów nad poziom morza) na czele. Jedną z rzek przecinających Pojezierze, której zresztą zawdzięcza nazwę, jest Drawa. Oprócz tego rzeka przepływa też przez Równinę Drawską i częściowo Pojezierze Wałeckie i Kotlinę Gorzowską.

Drawa jest bardzo popularnym celem turystów kajakowych, zarówno tych doświadczonych, jak i osób, które swoją przygodę z kajakami dopiero zaczynają. Jeśli jednak chodzi o tych drugich, warto skorzystać z pomocy instruktora czy osoby o lepszych umiejętnościach, by do spływu dobrać te łatwiejsze odcinki. - Pojezierze jest niezwykle urokliwe, mam za sobą kilka odcinków - mówi Ula, miłośniczka sportów wodnych z Kołobrzegu - Oczywiście warto mieć doświadczenie, ale amatorzy też dadzą tam sobie radę. I na pewno będzie to dla nich niezapomniany spływ, pełen emocji - dodaje. 

- Na tym spływie nie ma ani chwili nudy, otaczająca cię przyroda zupełnie pochłania uwagę - mówi Ula - Sama rzeka jest urozmaicona, więc każdy znajdzie tam coś odpowiedniego do swojego poziomu. A po drodze można zobaczyć mnóstwo dzikich zwierząt i zimorodki - wspomina kajakarka - Rzeka ma wartki nurt, więc zawsze jest z przygodami.

Rzeka faktycznie zmienia swój charakter, tam gdzie przepływa przez Park Narodowy jest szeroka i głęboka, ale nurt ma wartki, przeszkodami mogą być też powalone drzewa - od nas jednak zależy czy będą to przeszkody, czy może raczej PRZYGODY. Są też miejsca, w których rzeka jest szeroka i spokojna lub gdzie mocno się zwęża. Słowem, nie ma nudy. 

Turystyka kajakowa to nabierający coraz większej popularności sposób na spędzanie wolnego czasu, oferujący zarówno kontakt z dziką przyrodą jak i wysiłek fizyczny, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na wielu polach i nabyciu nowych. Rzecz jasna, zanim nabierzemy doświadczenia, warto skorzystać z ofert instruktorskich i zorganizowanych wycieczek oferujących spływy kajakowe Drawą. Warto z nich skorzystać także wtedy, kiedy doświadczenie mamy, ale zależy nam na wyprawie w większej grupy. 

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij