Yasmin Levy powraca do Polski

Jeszcze emocje nie opadły po ostatnim występie najsłynniejszej na świecie pieśniarki ladino w Warszawie, którego retransmisja na antenie radiowej Trójki zaplanowana jest na czas Bożego Narodzenia, a już Yasmin Levy zapowiada kolejne, kwietniowe koncerty w naszym kraju. W Bielsko-Białej, Poznaniu i Gdańsku. Szczegóły koncertów znajdziecie poniżej. Yasmin Levy urodziła się w Bakaa, starej, urokliwej dzielnicy Jerozolimy. Muzyką interesowała się od dzieciństwa. W wieku 6 lat zaczęła uczyć się gry na pianinie. Kiedy skończyła 20 lat postanowiła, że swoje życie chce związać ze śpiewaniem. Zaczęła od małych, lokalnych koncertów. Dopiero w 2002 roku udało jej się wystąpić na Muzycznych targach EXPO – WOMEX i to rozpoczęło jej międzynarodową karierę. Pierwsza płyta Yasmin „Romance & Yasmin” inspirowana była twórczością jej ojca – Ytzhaka Levy. W swojej twórczości skupiał się on na uwiecznianiu przekazywanej z pokolenia na pokolenie historii i kultury sefardyjskich Żydów. Kolejny album, „La Juderia”, to również tradycyjne Ladino, ale po pobycie w Hiszpanii Yasmin zaczęła eksperymentować z Flamenco. Na tym albumie bardzo wyraźnie słychać jego wpływy. Kolejna płyta to powrót do korzeni, ale tym razem w międzynarodowym wydaniu. Płyta nagrywana była w Londynie, w Livingston Studios. Produkowali ją wspólnie Lucy Duran i Jerry Boys. W nagraniach brali udział muzycy z różnych stron świata: Armenii, Grecji, Paragwaju, Izraela, Turcji i Hiszpanii. Tytułowy utwór, „Mano Suave”, to tradycyjna pieść Beduinów, którą Yasmin zaśpiewała w duecie z Natachą Atlas, jedną z najbardziej znanych artystek na Bliskim Wschodzie.
Zawsze mówię, że jestem najszczęśliwszą osobą na świecie. Ale też noszę w swoim sercu bardzo dużo smutku. Ale to dobry smutek, bo gdybym go nie miała, nie mogłabym pisać albo śpiewać - mówiła Yasmin Levy w wywiadzie dla Etnosystem.pl

Yasmin Levy do tej pory wydała 6 autorskich płyt: „Romance & Yasmin” (2004), „La Juderia” (2005), „Mano Suave” (2007) i „Sentir” (2009), „Libertad” (2012) oraz „Tango” (2015). Każda kolejna płyta Yasmin to zarówno powrót do korzeni jak i poszukiwanie nowych inspiracji muzycznych.

Wywiad z Yasmin Levy dla Etnosystem.pl:


Koncerty odbędą się:

9 kwietnia 2019 – Bielsko-Biała, BCK
10 kwietnia 2019 – Poznań, Sala Ziemi
11 kwietnia 2019 – Gdańsk, Stary Maneż

Wydarzenie na Facebooku:
www.facebook.com/events/719098098466277/

Bilety są już w sprzedaży:
www.eventim.pl/bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=2354549&includeOnlybookable=true&xtmc=yasmin&xtnp=1&xtcr=1
oraz we wszystkich salonach Empik i Media Markt w całym kraju
(bilety na koncert w Bielsku-Białej wkrótce na stronie www.bilety.bck.bielsko.pl )
Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij