Jak wygodnie dojechać na lotnisko w Katowicach?

Taxi z Katowic na lotnisko w Pyrzowicach bądź w przeciwnym kierunku to często jedyne rozwiązanie nie tylko dla turystów, ale też dla mieszkańców miasta. Wynika to między innymi z tego, że Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice położony jest nieco poza granicami miasta. Dojazd autobusem, zwłaszcza z bagażami, nie należy do najbardziej komfortowych, a nie zawsze mamy też możliwość skorzystania z pomocy bliskich czy znajomych. Poznaj szczegóły tej trasy i wybierz najlepszy środek transportu!

Jak komfortowo dojechać taxi na lotnisko Katowice-Pyrzowice? Gdzie może się zatrzymać samochód, aby wysadzić lub przyjąć pasażera?

Jak dowiedzieć się możemy z bloga Eko Taxi, wezwanie taksówki aby dotrzeć na lotnisko Katowice-Pyrzowice to najwygodniejsza opcja przejazdu z każdego punktu na Śląsku. Miejscowość Pyrzowice znajduje się około 40 km na północ od centrum Katowic. Leży na terenie dwóch gmin: Ożarowice i Mierzęcice, a zarazem na pograniczu dwóch powiatów: tarnogórskiego i będzińskiego. Lotnisko w Pyrzowicach, które używa obecnie także marki Katowice Airport, to regionalny port lotniczy dla całego województwa śląskiego. Zajmuje czwarte miejsce wśród wszystkich portów lotniczych w Polsce pod względem liczby odprawianych pasażerów i wykonywanych operacji lotniczych. W tych kategoriach lotnisko w Pyrzowicach wyprzedza między innymi Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu, Port Lotniczy Warszawa-Modlin, Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego oraz Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy.

Katowice Airport posiada jedną z najdłuższych dróg startowych w Polsce. Pas oddany do użytku w 2015 roku liczy sobie 3200 m długości i 45 m szerokości. Na terenie portu lotniczego w Pyrzowicach znajdują się trzy terminale pasażerskie o łącznej przepustowości około 5,5 miliona pasażerów rocznie. Z południa województwa śląskiego można tu szybko dotrzeć samochodem lub taksówką, jadąc autostrada A1. Droga ta w Gliwicach krzyżuje się z autostradą A4. Bezpośrednio na teren lotniska prowadzi droga wojewódzka nr 913. W niedalekiej odległości znajdują się bezkolizyjne węzły: Pyrzowice-Lotnisko, który stanowi połączenie drogi nr 913 z drogą ekspresową S1 i portem Katowice Airport oraz Pyrzowice łączący południową część autostrady A1 z drogą S1. Warto wiedzieć, że droga wojewódzka 913 krzyżuje się także z drogą krajową nr 78, która łączy województwo świętokrzyskie z polsko-czeską granicą w Chałupkach. W 2019 ma powstać droga, która będzie umożliwiała dojazd do lotniska od strony Częstochowy.

Airport Katowice jest jednym z najnowocześniejszych portów lotniczych w Polsce. Na terenie lotniska w Pyrzowicach znajduje się kilka parkingów naziemnych i jeden podziemny. Niektóre z nich są bezpłatne, a za postój na innych trzeba uiścić odpowiednią opłatę. Wszystkie miejsca parkingowe są strzeżone przez firmy ochroniarskie. Zagospodarowanie terenu umożliwia szybkie i bezproblemowe dojście w dowolne miejsce na terenie lotniska. W Pyrzowicach znajdują się postoje dla taksówek, jednak są one obsługiwane tylko przez jedną firmę, z którą podróżowanie wyniesie nas dużo drożej niż przejazd Eko Taxi, które bez problemu możemy zamówić na teren lotniska. Szacowany koszt kursu z lotniska do centrum Katowic taksówką z postoju to aż 160 zł, podczas gdy z Eko Taxi dojedziemy za ponad połowę mniej!

artykuł zewnętrzny, fot. materiały nadesłane

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku, zanim klikniesz „Przejdź do serwisu” lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. Prosimy w niej o Twoją dobrowolną zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez naszych partnerów biznesowych oraz przekazujemy informacje o tzw. cookies i o przetwarzaniu przez nas Twoich danych osobowych. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres. Zgoda Jeśli chcesz zgodzić się na przetwarzanie przez Etnosystem.pl Twoich danych osobowych, które udostępniasz w historii przeglądania stron i aplikacji internetowych oraz danych lokalizacyjnych generowanych przez Twoje urządzenie, w celach marketingowych (obejmujących zautomatyzowaną analizę Twojej aktywności na stronach internetowych i w aplikacjach w celu ustalenia Twoich potencjalnych zainteresowań dla dostosowania reklamy i oferty) w tym na umieszczanie znaczników internetowych (cookies itp.) na Twoich urządzeniach i odczytywanie takich znaczników, kliknij przycisk „Przejdź do serwisu” lub zamknij to okno. Jeśli nie chcesz wyrazić zgody kliknij „Zamknij”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Powyższa zgoda dotyczy przetwarzania Twoich danych osobowych do śledzenia statystyk Google Analytics czy wyświetlania Ci dedykowanych reklam.
Więcej informacji Przejdź do serwisu Zamknij