Kapela Timingeriu debiutuje

Pierwszy studyjny album Kapeli Timingeriu "Gadzie i goje" to płyta stworzona przez grupę indywidualności wywodzących się z różnych światów muzycznych, które dały się porwać muzyce żydowskiej i cygańskiej. Etnosystem.pl patronuje medialnie temu wydawnictwu.
Płyta jest owocem spotkania miłości do muzyki z kunsztem instrumentalnym i dbałością o wspólne brzmienie.  Kontrabas, skrzypce, klarnety, trąbka, akordeon, tupan i śpiew towarzyszą tu każdej sytuacji, od wesela po żałobę i znów do tańca.
Utwory zasłyszane, wyszperane czy nauczone od napotkanych ludzi tworzą mapę małych i dużych podróży Kapeli Timingeriu.Na album składają sie utwory cygańskie z pobliskiej Słowacji i Węgier oraz żydowskie z tradycji krajów bałkańskich i europy wschodniej. Z dbałości o dobra atmosferę, nagrań dokonano w domowym studiu na wsi mazowieckiej pod okiem Piotra Pac-Pomarnackiego.

Album miksował Marcin Szwajcer, za mastering odpowiada Magdalena Piotrowska.
Premiera sklepowa albumu „Gadzie i Goje” - 06.07.2018 r.
Wydawca : Karrot Komando
Zamów preorder na : https://karrot.pl/gadzieigoje

„GADZIE I GOJE” tour :
30.04 - Brzeg
18.05 - Galowice
20.05 - Kołobrzeg 
11.06 - Warszawa + premiera klipu w KARROT
16.06 - Ostrava (CZ)
23.06 - Wrocław (koncert premierowy)
24.06 - Klempenow (DE)
14.07 - Namysłów
15.07 - Kutno
10.08 - Malbork
13.08 - Świnoujście
14.08 - Sobótka
17-18.08 - Lublin
19.08 - Nowy Sącz
23.08 - Jarosław
25.08 - Piaseczno
07.09 - Jelenia Góra

Kapela Timingeriu to rodzinny zespół powstały z potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Muzykowanie jest dla zespołu pretekstem do spotkania, sytuacją żywą i otwartą. Grają i śpiewają żywiołową, prowokującą do tańca interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę spotkania i zabawy. Początki grupy sięgają wyprawy muzycznej do Rumunii w 2009. Od tamtej pory zespół urósł o kolejnych amatorów muzycznych przygód, podróżując z instrumentami po całej Polsce i za granicą- stopem, na rowerach, barką czy samochodem.

Zespół odnajduje się w niemal każdej sytuacji: na dużych scenach plenerowych, scenach kameralnych, a także w ramach spektakli teatralnych i cyrkowych, kabaretów i innych nietypowych wydarzeń kulturalnych. Występowali już między innymi na: Pannonica Folk Festival w Barcicach nad Popradem, Carnivalu Sztukmistrzów w Lublinie, Festiwalu Łódź Czterech Kultur w Łodzi, Festiwalu Busker Bus we Wrocławiu, we Wrocławskim Radio Ram czy na Schaubuden Sommer w Dreznie, Jarmarku Świątecznym w Poczdamie czy Berlinie.

Kapela Timingeriu to wszechstronni artyści związani zarówno ze sceną muzyki alternatywnej (Małe Instrumenty, Sutari), jazzowej ( Zakład Muzyki Jazzowej na Akademii Muzycznej we Wrocławiu) jak i z teatrem ( Teatr Gardzienice, Teatr Pieśń Kozła).

W skład zespołu wchodzą:
Katarzyna Kapela Timingeriu- skrzypce, śpiew
Jacek Timingeriu- akordeon, śpiew
Ewa Timingeriu- klarnet, śpiew
Jakub Kurek - trąbka
Jędrzej Kuziela - instrumenty perkusyjne
Mikołaj Nowicki - kontrabas
Mateusz Rybicki - klarnet
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok Decline